Vibram wchodzi na rynek motocyklowy: podeszwy, manetki, siodła, naklejki na ramę

- Piotr Jędrzejak

Vibram rozszerza zastosowania swoich produktów gumowych. Wchodzi na rynek motocyklowy ze specjalistycznymi podeszwami, manetkami, itp, aby motocyklista miał jak najlepszy chwyt swojego motocykla.

Markę Vibram możecie znać z przedziwnych, 5-palczastych butów. Ich logo widoczne jest też na podeszwach obuwia przeróżnych marek, również tych topowych, jak North Face czy CAT. Specjalnością marki Vibram jest dopasowanie podeszwy do wąskiego zakresu użycia, jak wspinaczka wysokogórska, bieganie, czy sporty wodne. Logo Vibram znajdziecie też na butach motocyklowych. Są to buty motocrossowe, supermoto (z wymiennymi wstawkami) oraz turystyczne od producentów Acerbis oraz Falco. Jednak na targach Eicma w Mediolanie, włoski Vibram ogłosił, że ma zamiar wejść na rynek motocyklowy ze znacznie szerszą ofertą.

vibram-motorcycle-sole-01

Producent przygotował szeroką gamę różnych typów podeszw – ta oferta przeznaczona jest dla producentów obuwia. W szerokiej gamie są podeszwy do butów sportowych, wyścigowych, drogowych, kilka typów offroadowych, turystycznych, do wyboru, do koloru (szczegóły w zdjęciach poniżej).  Wszystkie charakteryzują się specyficznym kształtem podeszwy, bieżnika oraz różną mieszanką gumy w różnych częściach podeszwy.

vibram-motorcycle-sole-11

Poza tym Vibram podzieli się z motocyklistami swoją specjalizacją w łączeniu gumy i odpowiedniej trakcji w kilka innych sposobów. Vibram stworzy także manetki, pokrowce na siodła oraz naklejki na zbiornik oraz ramę. Wszystko po to, aby motocyklista mógł jak najbardziej skutecznie złapać swój motocykl.

Czyżby szykował się nowy lider w nie do końca zagospodarowanej niszy rynku motocyklowego?

Vibram-motorcycle-rubber-01

vibram-motorcycle-sole-12

vibram-motorcycle-sole-01

vibram-motorcycle-sole-10

vibram-motorcycle-sole-13

vibram-motorcycle-sole-14

vibram-motorcycle-sole-15

vibram-motorcycle-sole-16

vibram-motorcycle-sole-17

vibram-motorcycle-sole-19

vibram-motorcycle-sole-18


Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl