Turystyczna Husqvarna Nuda 900 wyszpiegowana!
Piotr Jędrzejak
11 stycznia 2013

Husqvarna całkiem poważnie bierze się za segment motocykli szosowych. Najnowszym ich dzieckiem w tej kategorii wydaje się być wyszpiegowany właśnie model.

Motocykl wyszpiegowała ekipa z forum '100HP – Ducati Doc Varese’ i wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z Husqvarną Nudą, a w wersji dużo bardziej przystosowanej do pokonywania wielu kilometrów na raz. Na pokładzie znalazła się spora przednia owiewka z odpowiednią szybą oraz większa i zapewne wygodniejsza kanapa dla kierowcy i przede wszystkim pasażera.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy motocykl miałby trafić do salonów. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jest tylko modyfikacją istniejącego modelu, można spodziewać się premiery pod koniec tego roku, jako model 2014. Mimo, że nowy sprzęt bazuje na modelu Nuda, nie wiemy też, czy zadebiutuje jako Nuda Strada (dość częsty dopisek w ostatnim czasie, prawda?) czy też będzie oddzielnym motocyklem. Pewny jest jednak fakt, że Huska nie pozwoli na odebranie sobie czynnika „radochy z jazdy” – nie zdziwimy się, jeżeli finalnie dostaniemy coś na wzór KTMa 990 SM-T.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły