Trzy nowe litry od MV Agusty potwierdzone: F4, Brutale oraz crossover?
Piotr Jędrzejak
15 lipca 2015

Na rynek najpierw trafi zupełnie nowa, sportowa F4, następnie nowa Brutale, a później coś, co szef firmy nazwał crossoverem.

Gdy MV Agusta zaprosiła nas na premierowy test Turismo Veloce 800 (przeczytacie go w numerze 5/2015), usłyszeliśmy, że być może następnymi motocyklami z Varese będą trzy sprzęty litrowe, rzędowe, 4-cylindrowe. Wtedy jednak nie dowiedzieliśmy się o nich niczego więcej (poza faktem, że będą to silniki skonstruowane zupełnie od nowa). Teraz włoski portal OmniMoto podaje, że na corocznym spotkaniu “Friends of Claudio”, szef firmy Giovanni Castiglioni oficjalnie potwierdził poprzednie plotki.

Od pewnego czasu wiadomo już, że Włosi pracują nad nowym wcieleniem sportowej F4, która aktualnie jest najstarszym modelem w ofercie. To będzie pierwszy z nowych motocykli. Obstawiamy, że powtórzy się schemat znany z platformy trzycylindrowej, kiedy to najpierw zaprezentowano sprzęt sportowy (F3), później nakeda (Brutale), a następnie turystyka (Turismo Veloce)…

Dlatego kolejnym modelem z nowym, litrowym silnikiem będzie nowe, duże Brutale, które zastąpi aktualne Brutale 1090. Trzecim z zapowiedzianych motocykli, jak wspomniał Castiglioni, będzie crossover. Nie jesteśmy pewni co mamy przez to rozumieć, ale wyobraźnia i doświadczenie podpowiada nam motocykl turystyczno-endurowy w stylu Adventure od KTMa. W końcu segment sportowo-turystyczny jest już zajęty przez Turismo Veloce 800 i jak Włosi bardzo mocno podkreślali, pomimo niższej pojemności, ten model spełnia wszelkie oczekiwania dużego motocykla.

Podobno wszystkie trzy motocykle mają trafić na rynek jako modele 2016, ale MV Agusta już przyzwyczaiła nas, że na ich premiery trzeba czasami poczekać trochę dłużej.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły