Suzuki Katana 1135R: projekt sportowej wersji Katany nadchodzi?
Piotr Jędrzejak
31 maja 2019

Ruszyła karuzela plotek, według których Suzuki pracuje nad sportową odmianą swojej nowej Katany.

Kołem napędowym plotek jest japoński magazyn YoungMachine – a tak się składa, że wiele wypuszczonych przez nich przecieków znajdowało spore zastosowanie w praktyce. Zdjęcie, które widzicie obok, jest jedynie grafiką wygenerowaną przez japońską redakcję… A jednak pozwala sobie wyobrazić, że sportowa Katana byłaby boska.

Zawieszenie i hamulce to produkty wysokiej jakości. Za sprawą niskiej kierownicy clip-on oraz po podwyższeniu podnóżków, pozycja staje się bardziej sportowa. Japończycy donoszą też o sztywniejszym wahaczu. Wśród owiewek, na grafice z przodu pojawiły się spojlery.

Japońskie plotki zapowiadają użycie tego samego silnika (149 KM z 1000 ccm), jednak w przypadku wersji „R” mocy może być więcej. To za sprawą nowej elektroniki oraz pełnego układu Yoshimura.

Tak naprawdę nikt nie wie, czy Super Katana 1135 R powstanie… Ale trzymamy kciuki!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły