Suzuki Katana 1135R: projekt sportowej wersji Katany nadchodzi?

- Piotr Jędrzejak

Ruszyła karuzela plotek, według których Suzuki pracuje nad sportową odmianą swojej nowej Katany.

Kołem napędowym plotek jest japoński magazyn YoungMachine – a tak się składa, że wiele wypuszczonych przez nich przecieków znajdowało spore zastosowanie w praktyce. Zdjęcie, które widzicie obok, jest jedynie grafiką wygenerowaną przez japońską redakcję… A jednak pozwala sobie wyobrazić, że sportowa Katana byłaby boska.

suzuki katana 1135r

Zawieszenie i hamulce to produkty wysokiej jakości. Za sprawą niskiej kierownicy clip-on oraz po podwyższeniu podnóżków, pozycja staje się bardziej sportowa. Japończycy donoszą też o sztywniejszym wahaczu. Wśród owiewek, na grafice z przodu pojawiły się spojlery.

Japońskie plotki zapowiadają użycie tego samego silnika (149 KM z 1000 ccm), jednak w przypadku wersji „R” mocy może być więcej. To za sprawą nowej elektroniki oraz pełnego układu Yoshimura.

Tak naprawdę nikt nie wie, czy Super Katana 1135 R powstanie… Ale trzymamy kciuki!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl