Suzuki GSX-R Yoshimura Edition 2012 – tylko w USA
Piotr Jędrzejak
16 kwietnia 2012

Na pokładzie nowe malowania, sporo dodatków i oczywiście wydech z odpowiednim logo.

Fakt, że Suzuki i Yoshimura ze sobą współpracują nie jest nowością i nie powinien nikogo dziwić. Tym bardziej, że w World Superbike to nie fabryka, a właśnie nadworny tuner przygotowuje silniki do startów w wyścigach (o czym wspominał nawet Shinici Sahara z ekipy Suzuki). Teraz natomiast na rynek trafiają najnowsze efekty tego związku.

Są to najnowsze Gixxery wydaniu Yoshimura. Tuner Suzuki wziął na warsztat wszystkie modele GSX-R: 600, 750 oraz najnowszego 1000 (którego test znaleźć możecie w najnowszym wydaniu MotoRmanii). Podstawowe zmiany to oczywiście wydech oraz unikalne malowania w dwóch opcjach zależnych od koloru ramy – według mnie czerwona wersja powinna dostać nobla. Do tego znalazło się sporo dodatków z lotniczego aluminium obrabianego technologią CNC. Są to: mocowanie tablicy, ochraniacze dekli, crash-pady, rolki na wahaczu do podnośnika, nakrętka główki ramy, ciężarki kierownicy, zestaw śrub do silnika i filtra oleju oraz oczywiście numerowana, indywidualna plakietka limitowanej edycji Yoshimura.

Dla fanów Suzuki mam niestety bardzo smutną wiadomość – Yoshimurowe Gixxery dostępne są wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.


Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły