Superbike Ducati V4 coraz bliżej
Piotr Jędrzejak
22 czerwca 2017

Plotki na temat zupełnie nowej platformy superbike od Ducati nie ustają. Pewien czas temu nawet szef włoskiej marki potwierdził te doniesienia, ale wciąż nie wiadomo było wiele więcej. Teraz Włosi opublikowali krótki teaser…

Film nazywa się „When The End Tells The Whole Story”, czyli „Gdy koniec opowiada całą historię”. W krótkim klipie widzimy zacienione ujęcia czegoś, co z pewnością jest ostatnią, finałową edycją Ducati 1299 Panigale. Można spodziewać się czerwono-białego malowania i wydechów w stylu MotoGP. Czy właśnie tak wyglądał będzie koniec ery sportowego L-Twin o dużej pojemności?

Ducati nakazuje nam zapamiętać datę 7. lipca. Tak się składa, że właśnie tego dnia odbywa się runda World Superbike na amerykańskim torze Laguna Seca – i nie jest to przypadek. Nowy superbike V4 zdecydowanie musi podbić amerykański rynek, aby można było mówić o opłacalności nowego projektu.

Nic dziwnego, że wydarzenie przewidziane jest na rundę WSBK. Nowy motocykl ma wpisywać się przecież w regulamin Superbike. Ponadto plotki sugerują, że organizator serii rozmyśla o wprowadzeniu zasady jednolitej pojemności 1000 ccm.

Strzelamy w ciemno, że na torze Laguna Seca zobaczymy tylko kolejną formę zapowiedzi nowego superbike’a V4 oraz być może coś więcej o finałowym 1299 Panigale – być może nawet wszystko. Premiera nowego motocykla V4 odbędzie się na włoskich targach Eicma w listopadzie. Motocykl trafi do sprzedaży na sezon 2017, zastępując 1299 Panigale. A jednak w ofercie pozostanie dotychczasowe Panigale R – w ten sposób aktualny projekt będzie mógł dalej ścigać się w WSBK, a nowy projekt będzie rozwijany w niższych kategoriach oraz w mistrzostwach narodowych. Ale to tylko domysły… Poczekajmy do 7. lipca.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły