Peugeot Onyx – projekt sportowego 3-kołowego skutera
Piotr Jędrzejak
28 września 2012

Francuski Peugeot pochwalił się właśnie swoim nowym pomysłem.

Póki co jest to wprawdzie tylko wstępna faza projektu, ale nikt się nie zdziwi, jeżeli coś w tym stylu rzeczywiście trafi do produkcji. Na pierwszy rzut oka Onyx wygląda jak kolejna wersja trójkołowca Piaggio MP3. Nic dziwnego, że firma idzie w tą stronę – na Zachodzie takie rozwiązanie codziennego, 3-kołowego pojazdu użytkowego jest naprawdę popularne.

Onyx jednak nie jest kolejnym wcieleniem wspomnianego MP3. Tym razem mamy zdecydowanie więcej sportu i prądu. Po pierwsze, Onyx ma coś przypominające garb. Znajduje się pomiędzy kolanami kierowcy, tam gdzie w sportowych motocyklach jest zbiornik paliwa i można go odłączyć. Bez garba Onyx jest zwykłem skuterem o sportowym zacięciu, a z garbem jest skuterem sportowym upodabniającym się do superbike’ów. Zastanawiające jest, jaką funkcję pełni garb… Przestrzeń bagażowa?

Skuter będzie też hybrydą. Napęd pochodził będzie z jednocylindrówki o pojemności 400 ccm oraz silnika elektrycznego o mocy 45 kW (60KM!). Brzmi groźnie i trzeba przyznać, że w obu wersjach Onyx prezentuje się całkiem nieźle.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły