Nowy Triumph Street Triple 765 przyłapany!
Piotr Jędrzejak
27 maja 2016

Plotki dotyczące następcy średniego nakeda z brytyjskiej stajni krążą po świecie już od pewnego czasu, ale jeszcze ani razu nie zostały potwierdzone na zdjęciu, a tym bardziej oficjalnie.

Teraz w końcu redakcji MotorCycleNews udało się przyłapać pierwszego Triumpha Street Triple 765 w dziczy, na drogach nieopodal fabryki. Aby naked wagi średniej wciąż był konkurencyjny na rynku, Triumph dokonał wielu zmian, a przede wszystkim przekonstruowano silnik. Mówi się, że zwiększono skok tłoka i średnicę cylindra – dodatkowe 90 cm3 mają zapewnić 10 dodatkowych koni, czyli moc na poziomie około 110 KM. No chyba, że zwiększenie pojemności jest sposobem na utrzymanie aktualnej mocy przy spełnieniu norm Euro 4.

Widzimy, że zmiany dotknęły też wahacza, a światła z bezpośrednim wlotem powietrza w środku to coś, co znamy z nowego Speed Triple’a 1050. Na zdjęciach widzimy wersję R z radialnymi zaciskami Brembo. Prototyp przyłapany na zdjęciach wygląda na dość sfinalizowany projekt, więc spodziewamy się premiery jeszcze w tym roku.

Jędrzejak ze swoim Streetem z 2010 roku trzyma kciuki, aby nowy 765 nie stracił niepowtarzalnego charakteru.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły