Nowe kaski Suomy na 2013 – SR Sport i MX Tourer
MotoRmania
10 grudnia 2012

Na sezon 2013 firma Suomy przygotowała dwie nowe propozycje – wyścigowy SR Sport, który zastąpi Vandala i Excela oraz zupełnie nowy w ofercie, turystyczny MX Tourer!

Informacja prasowa

SUOMY SR SPORT 2013:

SR Sport jest teraz liderem w kolekcji kasków Suomy, przejmując prowadzenie po modelu Vandal i Excel, które już nie będą kontynuowane. Nowy kask dostępny będzie w ośmiu grafikach. Ten super wyścigowy kask został wyprodukowany z włókien aramidowych/węglowych i zaprojektowany z technologią dającą maksymalny komfort,  trwałość, bezpieczeństwo zarówno dla zawodnika jak i motocyklisty.

Zgodnie z tradycją Suomy, ten kask ma ekstremalnie sportowy design jednocześnie oferując komfort dostępny tylko w produktach z górnej półki. Przy produkcji i projektowaniu tego kasku, zastosowane zostały rozwiązania techniczne graniczące z pojęciem dzieł sztuki. Nowe materiały dają skorupie unikalną sztywność, zachowując odpowiednią lekkość całego kasku.

SR Sport posiada kompletnie wyjmowalne wypełnienie komfortowe zrobione z materiału antyalergicznego i antybakteryjnego. Wszystkie części dotykające twarzy można prać. Poduszki policzkowe i wewnętrzne warstwy są wymienialne i dostępne w różnych rozmiarach, aby zapewnić najlepsze dopasowanie do każdego rodzaju głowy i kształtu twarzy użytkownika.

System wentylacji, dolny i górny, optymalizują wewnętrzny przepływ powietrza i pozwalają mu wylecieć przez 2 górne wyloty specjalnie zaprojektowane dla perfekcyjnej przewiewnośi w środku kasku. System zapięcia to klasyczny D-Ring opatentowany przez Suomy. Wizjer ze specjalną blokadą nie wymaga dodatkowych narzędzi do jego wymiany. Waga kasku to około 1250g (± 50g).

SUOMY MX TOURER 2013:

Suomy przedstawia zupełnie nowy kask na sezon 2013 – MX Tourer. W ten sposób Suomy wkracza na kompletnie nowy segment rynku: Enduro!

Zrobiony z włókien aramidowych/węglowych, kask został zaprojektowany z myślą o najnowszej generacji materiałów oraz o technologii konstrukcji, która zapewnia maksymalną wygodę, bezpieczeństwo i ekstra lekką wagę. Zewnętrzna skorupa dostępna jest w dwóch różnych rozmiarach (M – L) aby zapewnić pełny zakres rozmiarów dla klienta – od XS do XXL. Jak wszystkie inne kaski Suomy, róznież MX Tourer ma możliwość wyjmowania wewnętrznych, wygodnych wypełnień i poduszek policzkowych, które zostały wykonane w technologii antyalergicznej i antybakteryjnej. Poduszki policzkowe i wypełnienie jest wymienne i dostępne w różnych rozmiarach, aby zapewnić najlepsze dopasowanie do każdego rodzaju głowy i kształtu twarzy użytkownika.

Główną cechą tego kasku jest możliwość zdjęcia dachu, aby przetransformować kask z Enduro na Full Face: gdy dach jest zdjęty, można w łatwy sposób założyć dodatkowy otwór wentylacyjny, a dodatkowy zestaw plastikowych osłon, które transformują kask z Enduro w full face w ekstremalnie atrakcyjnym kształcie. MX Tourer ma podwójny wizjer: zewnętrzny wykonany jest z termicznie ukształtowanego polikarbonu i ma system blokujący, a wewnętrzny wizjer (blenda), również polikarbonowy może być ustawiany dzięki systemowi z boku kasku.  Wentylacja kasku jest zapewniona przez kilka otworów wentylacyjnych: 2 w części szczękowej i 4 na skorupie (2 z przodu i 2 z tyłu). System wentylacyjny, dzięki efektowi Venturi, jest w stanie zapewnić kompletną przewiewność w środku kasku. MX Tourer posiada zapięcie w systemie D-Ring i waży około 1100g (± 50g).

W kolekcji Suomy na rok 2013 znalazły się między innymi nowe malowania kasku Suomy Apex oraz Suomy MrJump, które znajdziecie w galerii poniżej. Suomy Apex kosztował będzie 1361 złotych w malowaniach z grafikami, natomiast gładkie kolory to koszt 1150 złotych.

 

Charakterystyka kasków Suomy SR Racing oraz MX Tourer:

Skorupa: W dwóch rozmiarach (M-L), kompozyt z żywicy utwardzanej termicznie i wzmocnień z włókien aramidowych/węglowych; jest najważniejszą częścią kasku MX Tourer.

Warstwa ochronna: W dwóch rozmiarach warstwy EPS, ze spienionego polistyrenu aby zapewnić maksymalny komfort.

Warstwa komfortowa: Materiał poliestrowy, antybakteryjny.

Tabela rozmiarów:

 

Rozmiar kasku

obwód w cm

XS

53-54

S

55-56

M

57-58

L

59-60

XL

61-62

XXL

63

Skorupa

Rozmiar

M

L

Wnętrze

Rozmiar

M

L

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły