MV Agusta Rivale – połączenie supermoto i enduro na EICMA
Piotr Jędrzejak
2 lipca 2012

Czy MV Agusta chce podbić segment runku, który sama stworzy?

Od dłuższego czasu po świecie krążą plotki, według których MV Agusta ma pracować nad czymś, co trochę przypomina supermoto. Okazuje się, że to prawda. Około miesiąc temu producent zarejestrował sobie nazwę „Rivale”.

Wszystko potwierdził Giovanni Castiglioni, szef MV Agusty oraz syn legendarnego Claudio Casiglioniego. Włoch powiedział, że Rivale nie będzie supermociakiem w takim wymiarze, w jakim je znamy. Rivale wprowadzi na rynek zupełnie nową klasę motocykli – połączenie supermoto oraz enduro. Kolejną pewną kwestią jest premiera motocykla – po raz pierwszy zostanie pokazany na targach Eicma w Mediolanie.

Mówi się jednak, że w listopadzie nie zobaczymy finalnego motocykla, a raczej coś w rodzaju konceptu, który przedstawi publiczności ewentualny motocykl produkcyjny. Krótko mówiąc, Włosi chcą przekonać się, czy Rivale przypadnie ludziom do gustu. Nie jest też pewne, jakie serce znalazło się w projekcie. Według plotek, trzycylindrowy silnik 675 ccm, który znamy z Brutale 675 oraz F3 miał być jednostku użytku wielokrotnego (czytaj: w wielu modelach). Niektórzy liczą jednak na 3-cylindrówkę o pojemności 800 ccm.

Jeżeli motocykl na zdjęciach podoba Wam się, to mam złą i dobrą wiadomość. Zła jest taka, że to tylko projekt wykonany w listopadzie 2011 przez studentów Europejskiego Instytutu Designu. Dobra z kolei brzmi lepiej – styl rzeczywistej MV Agusty Rivale może być bardzo podobny do powyższego pomysłu o nazwie „MV Agusta Tricruiser”.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły