Lotus C-01 – Brytyjczycy pracują nad 200-konnym motocyklem!
Piotr Jędrzejak
24 czerwca 2013

Kto by się spodziewał, marka Lotus ma zamiar zaistnieć w branży motocyklowej!

Lotus, o ile nie mieszkaliście w jaskini i chociaż trochę kręcą Was wyścigi, powinien być całkiem znaną marką. Ci Brytyjczycy budują lekkie auta sportowe, odnosząc przy tym mniejsze i większe sukcesy w wyścigach. Teraz jednak Lotus połączył siły z niemieckim projektantem Danilem Simonem, Holzer Group oraz zespołem wyścigowym Kodewa, aby stworzyć markę Lotus Motorcycles.

Motocykl nazywał się będzie Lotus C-01, a jego styl połączy w sobie styl retro i sportowy, niesamowity design oraz najwyższą technologię, czyli najważniejsze cechy marki – będzie „najbardziej imponującym pojazdem dwukołowym na drogach publicznych”. Przy budowie użyte zostaną takie materiały, jak karbon, tytan i stal lotnicza, a silnik ma mieć około 200 KM mocy. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, najbardziej istotnymi czynnikami przy projektowaniu motocykla są bezpieczeństwo, ergonomia oraz styl.

Zespół Kodewa, jeden z członków projektu, zbudował ostatnio nową wyścigówkę Lotusa (Le Mans Prototype), uczestniczy w Mistrzostwach Świata Endurance, a doświadczenie ma również w seriach Formuła 1, DTM oraz w niższych Formułach.

Za unikalne kształty motocykla odpowiedzialny jest Daniel Simon. Projektował dla marki Bugatti, a niedawno jego prace zobaczyć można było w Hollywood. Motocykl Lightcycle z filmu Tron: Legacy to własnie jego dzieło. Tak samo jak motocykl, którym Tom Cruise jeździ w najnowszym filmie Oblivion. To właśnie Simon jest też odpowiedzialny za słynne, czarno-złote barwy samochodów wyścigowych Lotusa.

Jak mówi Daniel Simon: „Nasz cel jest jasny – stworzyć unikalny motocykl-dzieło-sztuki, który będzie w sobie łączył brutalną moc z elegancją i stylem; zaawansowany technologicznie potwór w uszytym na miarę garniturze.”

C-01 będzie zawierał w sobie materiały i podzespoły najwyższej jakości, bez wątpienia pozostając klasycznym Lotusem ze zintegrowaną technologią wyścigową.

„Lotus jest słynną marką z bogatą historią” – kontynuuje Daniel Simon, „a C-01 dumnie to celebruje: to właśnie linie fenomenalnego Lotusa 49 były główną inspiracją, natomiast schemat kolorystyczny jest hołdem dla wyścigowych barw Lotusa, czyli bojowej czerń i złoto. Połączenie przeszłości i przyszłości zawsze fascynuje, tak samo jak unikalna idea motocykla C-01.”

Na samej górze tego tekstu widzicie pierwsze zdjęcie wypuszczone przez Lotus Motorcycles i jest to zbiornik ich motocykla. Więcej zdjęć zostanie opublikowanych w najbliższych tygodniach i dadzą one „pierwszy wgląd w to, czego można spodziewać się po nowym Lotusie C-01”. Krótko mówiąc, nie należy spodziewać się zdjęć motocykla w pełnej okazałości…

Można jednak być pewnym, że C-01 będzie niesamowicie unikalny – jak często to bywa w przypadku Lotusa. Strzelamy w ciemno, że jego cena również będzie bardzo unikalna.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły