Indian Chieftain Elite powraca: ręcznie malowany ultra-turystyk

- MotoRmania

Marka Indian Motorcycle ogłosiła powrót motocykla Chieftain Elite, tym razem w malowaniu Black Hills Silver. 

informacja prasowa

Ten motocykl turystyczny klasy ultra-premium jest malowany ręcznie i posiada wysokiej jakości udogodnienia przewidziane dla motocyklistów, którzy oczekują tego, co najlepsze.

Indian Chieftain Elite 2018 (8)

Główną cechą nowego modelu jest oszałamiający, wysoce metalizowany lakier w kolorze Black Hills Silver. Jak sama nazwa wskazuje, malowanie zostało zainspirowane przez kopalnie srebra znajdujące się na łańcuchu górskim Black Hills w Południowej Dakocie, w pobliżu miasta Spearfish, gdzie Indian Motorcycle posiada swoją lakiernię wykonującą malowania typu custom.

Zespół specjalistów Indian Motorcycle maskuje nadwozie, przykleja szablony, a następnie maluje pistoletem natryskowym każdy z motocykli Chieftain Elite, co w sumie zajmuje 25 roboczogodzin z uwagi na czasochłonne i żmudne procesy ręczne. Co zdumiewające, dzięki ręcznej pracy ludzi nie znajdziemy dwóch takich samych egzemplarzy. Nie ma wątpliwości, że ten wyrazisty i jedyny w swoim rodzaju motocykl będzie wyróżniał się w każdym tłumie.

Indian Chieftain Elite 2018 (4)

Jak mówi Reid Wilson, Starszy dyrektor ds. marketingu i planowania produktu w Indian Motorcycle: „Niezależnie od tego czy jeździsz po mieście, czy poza miastem, Chieftain Elite spełnia swoją obietnicę jako najlepszy motocykl turystyczny dostępny na rynku. Został stworzony po to, aby przyciągać wzrok przechodniów i zapewniać niedoścignione doświadczenia z jazdy dzięki wszystkim najwyższej klasy udogodnieniom jakie posiada“.

Chieftain Elite posiada 19-calowe, 10-szprychowe koło przednie we wzorze typu contrast-cut z zawieszeniem skonfigurowanym w sposób zapewniający doskonałą widoczność i poczucie pewności za kierownicą. Chieftain Elite jest wyposażony w najwyższej klasy udogodnienia obejmujące 200-watowy system audio klasy premium, przednią szybę Flare z wysokością regulowaną przyciskiem, aluminiowe odlewane podnóżki pasażera i kierowcy oraz siedzenia motocyklowe z prawdziwej skóry. Nowością w modelu są ozdobne lusterka oraz odświeżone i zmniejszone przełączniki o poprawionej ergonomii.

Indian Chieftain Elite 2018 (1)

Motocykl oferuje wiele innych udogodnień w standardzie, w tym również Ride Command® – największy, najszybciej działający i najbardziej konfigurowalny system informacyjno-rozrywkowy dostępny na dwóch kółkach. Siedmiocalowy ekran dotykowy z możliwością obsługi w rękawiczkach motocyklowych zapewnia nawigację typu „zakręt po zakręcie“, konfigurowalne ekrany informacyjne dla kierowcy oraz łączność bezprzewodową Bluetooth®. Chieftain Elite posiada również system ABS, tempomat, system monitorowania ciśnienia w oponach, zdalnie zamykane sakwy oraz system bezkluczykowy.

Sercem motocykla jest silnik ThunderStroke 111, wielokrotnie nagradzany, amerykański dwucylindrowy silnik widlasty, który generuje potężny moment obrotowy rzędu 150 Nm dostępny na każdym biegu.

Indian Chieftain Elite 2018 (5)

Dla motocyklistów, którzy oczekują dodatkowej ochrony, przy jednoczesnym zapewnieniu niepowtarzanego stylu i dużej przestrzeni ładunkowej, dostępne są również dopasowane kolorystycznie akcesoria, obejmujące m.in. łatwo otwierany kufer Quick Release Trunk, sztywne dolne owiewki Hard Lower Fairings oraz błotnik przedni Valanced Front Fender.

Chieftain Elite stanowi solidne uzupełnienie oferty legendarnych motocykli Indian Motorcycle. Na rynek zostanie wprowadzona jedynie ograniczona liczba tych motocykli. Cena motocykla to 159 000 zł brutto, a dostępność w Polsce będzie potwierdzona w przeciągu miesiąca.

Indian Chieftain Elite 2018 (6)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl