KTM 690 Duke został wzięty na warsztat Husqvarny i tak powstał Cafe Racer, wobec którego można mieć wysokie oczekiwania!

Nowy motocykl przyłapany został przez gościa, któremu udało się sfotografować prawdopodobnie zdecydowaną większość prototypów na świecie, a na pewno wszystkie KTMy – jest nim fotograf kryjący się pod BMH-Images. Nowy sprzęt nie jest wprawdzie KTMem, ale blisko – to Husqvarna.

Husqvarna-701-cafe-racer-02Podsyłając swoje zdjęcia do redakcji Asphalt & Rubber, fotograf nazwał motocykl Husqvarną 701 Cafe Racer i na pewno ma sporo racji. Wyraźnie widać, że jego konstrukcja bazuje na KTMie 690 Duke. To oczywiście oznacza jednocylindrowy silnik o mocy ok. 70 KM. Widzimy też zawieszenie WP oraz 4-tłoczkowy, radialnie montowany zacisk.

Jednak tym, co czyni przyłapany motocykl Cafe Racerem, jest kierownica clip-on oraz charakterystyczna linia motocykla z prostą kanapą. Coś czujemy, że przedni reflektor i błotnik pochodzące prosto z Duke’a 690 też zostaną jeszcze zmienione. Kolejną nowością jest wydech zakończony pod silnikiem.

Husqvarna po raz kolejny zrobiła to samo, czyli zmodyfikowała sprzęt znany od KTMa. Czy to źle? Oczywiście, że nie i już nie możemy doczekać się listopadowych targów Eicma!

Husqvarna-701-cafe-racer-01

Husqvarna-701-cafe-racer-03