Honda CBR300R 2014 – nowsza i większa
Piotr Jędrzejak
18 października 2013

Nowa, mała CBRka ujawniła się w Chinach jako model globalny.

Na targach China International Motorcycle Trade Exhibition w Chongqing, Honda zaprezentowała jedną ze swoich nowości na zbliżający się rok 2014. Jest to CBR300R, która zastąpi obecną 250-tkę.

Prezentacji dokonał Seiji Kuraishi, szef Hondy w Chinach. Prezentacja to jednak trochę zbyt duże słowo – opublikowane zostały dwa zdjęcia i krótka informacja, że 300-tka będzie modelem globalnym, produkowanym (tak samo jak 250) w Tajlandii. W odróżnieniu od swojej poprzedniczki, CBR300R dzieli swój design z Firebladem, a nie z VFR1200. Krótko mówiąc łatwo będzie ją pomylić z CBR500R… Ze zdjęć wywnioskować można, że tak samo jak w 250-tce, ABS będzie dostępny w opcji. Na pozostałe szczegóły techniczne musimy jeszcze poczekać (prawdopodobnie do targów Eicma), ale strzelamy, że większa pojemność skokowa została uzyskana przez „rozwiercenie” jednostki znanej z 250-tki.

Podoba Wam się następca CBR250R? Myślicie, że osiągnie taki sam sukces sprzedażowy?

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły