Carlos Checa na nowym Ducati 1199 Panigale R?
Piotr Jędrzejak
1 października 2012

Ducati wypuści odświeżoną wersję 1199 Panigale, a Checa już ją testował pod kątem WSBK!

Miniony czwartek i piątek Carlos Checa spędził na torze „Misano World Circuit Marco Simoncelli”. Był tam na prywatnym teście Ducati razem ze swoim kolegą zespołowym, Davide Giugliano. Obaj panowie przedłużyli swoje kontrakty z Althea Racing (co zostanie ogłoszone najprawdopodobniej na Magny-Cours), a przez dwa dni testowali nowiutkie 1199 Panigale.

Dla Carlosa była to druga okazja, kiedy mógł przysiąść się do flagowego superbika z Bolonii. Pierwszy raz miał na World Ducati Week 2012 -wtedy oficjalnie mówił, że motocykl jest dobry, ale prywatnie miał pewne wątpliwości. Teraz jednak wygląda na to, że zmienił zdanie. Wygląda na to, że Ducati dostarczyło mu najnowszą wersję Panigale.

Plotki mówią, że na targach motocyklowych Ducati pochwali się nową wersją, 1199 Panigale R. Wśród zmian będzie aluminiowy zbiornik paliwa, jeszcze więcej karbonu, wyścigowe grafiki i R na owiewkach. Poza tym znajdziemy nowy układ wydechowy oraz lżejsze, tytanowe korbowody. To pozwoli o przesunięcie momentu odcięcia zapłonu o 500 obr/min, ale wbrew pozorom nie spowoduje znacznego wzrostu mocy. Włosi przede wszystkim celują w poszerzenie mocnego, środkowego zakresu obrotów.

Nie wiadomo, czy Checa testował właśnie wersję R, która w jeszcze bardziej sportowej wersji (RS) trafi do World Superbike, ale był to motocykl z „odświeżonym silnikiem i elektroniką”. Kolejnym aspektem, który w najbliższym sezonie będzie grał na korzyść Hiszpana, jest zniesienie przepisu o dodatkowym balaście dla motocykli V2.

Czasy okrążeń nie zostały opublikowane, ale Carlos na swojego Twittera wrzucił: „Dobry start z pięknym Panigale. 2 intensywne i pozytywne dni testowania i szukania pewności siebie. Ciao”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły