Boxer 1800 od BMW w kolejnym klasyczny customie: Concept R18 jest piękny [film i zdjęcia]

- Piotr Jędrzejak

Concept R18 nawiązuje do linii motocykli BMW z lat 1960. Robi to przepięknie.

BMW mocno zasadza się na wykrojenie dla siebie jak największego kawałka tortu zwanego „rynek motocykli typu cruiser”. W tym celu powstał silnik R18, czyli potężny, dwucylindrowy boxer o pojemności 1800 ccm, chłodzony powietrzem i olejem.

W celu promowania swojej nowej jednostki, BMW zatrudniło do pracy warsztaty customowe, które miały zbudować autorskie wizje dookoła tego silnika. Najpierw powstał szokujący, japoński Departed, a później minimalistyczny Revival Birdcage z cienkich prętów tytanowych. Gdzieś w międzyczasie ustrzelono zdjęcia szpiegowskie z turystycznym cruiserem niemalże gotowym do produkcji.

Teraz, z okazji skrajnie prestiżowego konkursu motoryzacyjnej elegancji nad jeziorem Como – Concorso d’Eleganza Villa d’Este – BMW prezentuje własny pomysł na klasycznego customa.

Motocykl nazywa się „BMW Motorrad Concept R18„. W informacji jest bardzo dużo na temat uczuć i dziedzictwa, więc oszczędzimy Wam tego. Najważniejsze, że precyzja i dbałość o szczegóły zwala z kolan. Motocykl jest nowoczesnym nawiązaniem do linii z lat 1960, znanych z na przykład z BMW R5. Wiemy, że poza silnikiem R18 1800ccm, na pokładzie są koła w rozmiarze 21 i 18 cali.

A teraz oglądajcie zdjęcia. Concept R18 jest prze-pię-kny.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl