BMW S1000RR w wersji NAKED przyłapane!
Piotr Jędrzejak
31 maja 2013

A jednak! Litrowe BMW w wersji naked rzeczywiście istnieje!

Od kiedy na rynku motocykli sportowych pojawił się nowy gracz w postaci S1000RR, wielu motocyklistów marzyło o kolejnym sporcie od BMW, ale w wydaniu 600 ccm oraz bez owiewek. Połowa z tych życzeń spełniła się – czytelnik włoskiego Motociclismo.it przyłapał wczoraj litrowego nakeda!

Dokładniej rzecz biorąc, Włoch spotkał na swojej drodze dwie sztuki nakedów. Już od pierwszego spojrzenia nie miał wątpliwości, z czym ma do czynienia – to za sprawą charakterystycznych, asymetrycznych reflektorów. Zadupek również wygląda identycznie jak w S1000RR i chyba nikomu nie będzie to przeszkadzało. Zawieszenie i hamulce w nakedzie ze zdjęcia wyglądały natomiast jakby zostały żywcem wyciągnięte z HP4. Jeden z motocykli testowych miał zwykły wydech, a w drugim był Akrapovic podobny do stosowanego w sportowym bracie. Czyżby BMW szykowało więc nakeda w dwóch wersjach, w mniej i bardziej sportowej? Jeżeli tak, to towarzystwo w postaci Aprilii Tuono oraz KTMa Superduke 1290 zyska nowego „kolegę”!

Jeżeli S1000S (S1000R? S1000N? Nazewnictwo motocykli BMW to ścieżki niezbadane przez zwykłych śmiertelników…) wyjechał już na testy drogowe, to nie zdziwimy się ani trochę, jeżeli w salonach pojawi się już w 2014 roku!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły