BMW R nine T ‘Brooklyn Scrambler’ z udziałem GANT Rugger
MotoRmania
16 maja 2014

Bardzo krótka seria BMW R nineT została wyprodukowana przy udziale legendarnego specjalisty od designu i mechaniki, Boxer Design wraz z ikoniczną marką modową GANT Rugger. Takich motocykli, znanych pod nazwą „Brooklyn Scrambler”, powstanie tylko sześć sztuk.

Możliwość głębokiej indywidualizacji motocykla jest raison d-être (racją bytu) nineT. Znani i poważani budowniczy motocykli z całego świata realizują swoje własne interpretacje tego, co można zrobić z wtedy, gdy „punktem wyjścia” jest seryjnie produkowany BMW R nineT.
Od Roland Sands Design na Zachodnim Wybrzeżu USA, poprzez Europę aż do Japonii, budowniczy tacy jak Urban Motor, El Solitario, Blitz, Shiro Nakajima, Hideya Togashi, Go Takamine i Kaichiroh Kurosu… każdy z nich zaznaczył swoją indywidualność projektując customowe boxery BMW R nineT i pokazał, co można osiągnąć dzięki kombinacji talentu, wiedzy i wyobraźni.

Prezentowany tu przyciągający wzrok nineT w stylu retro powstał dzięki inspiracji wczesnych scramblerów, a swoją nazwą oddaje hołd Brooklynowi – dzielnicy Nowego Jorku. Tylko tych sześć wyjątkowych egzemplarzy nineT będzie wystawionych do sprzedaży już w czerwcu przez dealerstwa BMW Motorrad w Paryżu, Montpellier, Marsylii, Lyonie i Tuluzie.

Montowany ręcznie w warsztacie Boxer Design w Tuluzie, nineT Brooklyn Scrambler, inspirowany przez GANT Rugger, został wykończony otrzymując między innymi dwuczęściowe brązowe siedzenie, pokryte i obszyte skórą z licem w wyjątkowym kolorze Grey Denim z białymi pikowaniami. Standardowe opony zostały zastąpione kostkowymi Continentalami TKC 80, obudowę przedniego reflektora zabezpieczono specjalną osłoną z czarnych prętów, a rury wydechowe otrzymały modną owijkę.

Brooklyn Scrambler ma kierunkowskazy LED z katalogu akcesoriów BMW Motorrad, podobnie jak specjalną aluminiową osłonę dolotu, anodowane na czarno aluminowe lusterka, logo „SCRAMBLER by BOXER DESIGN” na pokrywach zaworów i podwójne wydechy Akrapovica.

Tych kilku szczęśliwców, którzy zamówią wartego 18.500 € Brooklyn Scramblera nineT, otrzymają również parkę z kolekcjonerskiej edycji GANT Ruger, który specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych modnych ubrań z wyrazistym stylowymi wyłogami i ściągaczami. Kurtki te wykonane są zgodnie z archiwalnymi projektami GANT-a, odróżniają się od innych kolorami ramy nineT i mają podszewkę ze specjalnym kwiatowym wzorem.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły