BMW NineT – retro roadster przyłapany!
Piotr Jędrzejak
26 września 2013

Spójrzcie. Czy on może się nie podobać?

Aktualny rok 2013 jest 90-tą rocznicą debiutu BMW R32, czyli pierwszego motocykla BMW sprzedawanego seryjnie. Z tej okazji, na targach Eicma w listopadzie 2012 Niemcy zapowiedzieli specjalny model w stylu retro. Sezon 2013 już się kończy, więc czasu na debiut motocykla jest coraz mniej…

Na szczęście czytelnik niemieckiego Motorrad Magazin przyłapał trzy sztuki nowego BMW, gdy te tankowały w północnych Włoszech. Wygląda na to, że projekt jest już na ostatniej prostej przed premierą. Nie do końca wiadomo, jak ma się nazywać nowe BMW. Niemcy podobno opatentowali nazwę NineT – brzmi trochę dziwnie i nie w stylu BMW, ale na 90. (ang. ninety) rocznicę całkiem pasuje, prawda?

Motocykl ma chłodzonego powietrzem boksera znanego z poprzednich R1200, a więc można spodziewać się 120 KM mocy. Nie najgorzej jak na retro cafe racera. Przednie zawieszenie to konwencjonalny widelec, ale z tyłu znalazł się już typowy Paralever ze zintegrowanym wałem. Trochę burzy ogólny wygląd motocykla, ale nie ma co narzekać póki nie zobaczymy ostatecznej wersji. Podwójne wydechy zostały poprowadzone nisko, ale na zdjęciach widać też wersję z wysoko pociągniętym Akrapovicem. Autor zdjęć wspomina o „zabójczym dźwięku boxera”.

Totalnie odjazdowa jest natomiast linia motocykla. Okrągły reflektor, duży i podłużny zbiornik paliwa oraz zadupek w stylu cafe racera. Czy to może się nie podobać?

Więcej informacji na temat BMW NineT poznamy być może w połowie października, a na pewno na listopadowych targach Eicma.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły