2014 Kawasaki Z1000SX oficjalnie!
Piotr Jędrzejak
9 września 2013

Jedną z nowinek na sezon 2014 jest odświeżone Kawasaki Z1000SX 2014, które jeszcze niedawno było jedynie plotką.

Jego nowa wersja została właśnie oficjalnie potwierdzona i jak twierdzi producent,  nowy model charakteryzuje się wieloma praktycznymi rozwiązaniami oraz zaawansowaną technologią zastosowaną w zmodernizowanym motocyklu.

Najważniejszą cechą nowego Z1000SX są zintegrowane kufry. Ich pojemność to 28 litrów każdy i podobno mieszczą kask integralny. Poza tym są obsługiwane jednym kluczykiem oraz są całkiem kompaktowe – z kuframi motocykl ma szerokość 925 mm. Po odpięciu kufrów, linia motocykla nie jest zaburzona dzięki nowatorskim mocowaniom.

Na pokładzie znalazło się też sporo elektroniki, w tym kontrola trakcji KTRC. Posiada trzy tryby pracy: sportowy, na śliskiej nawierzchni i z pasażerem, a w połączeniu z trybami sterowania mocą silnika można osiągnąć 7 różnych sposobów pracy motocykla. Zawieszenie Z1000SX jest w pełni regulowane z łatwym dostępem do tylnego amortyzatora. Radialnie montowane zaciski hamulcowe dostarcza Tokico, a w opcji dostępny jest też ABS.

Yasushi Kawakami, Dyrektor Zarządzający Kawasaki Motors Europe, powiedział o najświeższej wersji Kawasaki Z1000SX:
„Swoją wszechstronnością nowy Z1000SX zjednał sobie fanów zarówno motocykli sportowych jak i turystycznych. Jestem przekonany, że szeroki wachlarz ulepszeń przygotowanych na nadchodzący sezon umocni pozycję tego modelu w segmencie sports/touring.”

Z1000SX 2014 w akcji:

Szczegóły dotyczące Z1000SX 2014:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły