2013 Triumph Daytona 675 – pierwsze zdjęcia
Piotr Jędrzejak
22 października 2012

Na najbliższy rok jedną z nowości spod znaku Triumpha jest mocno odświeżony Street Triple. Teraz na światło dzienne wypływają zdjęcia nowiutkiej Daytony 675.

Premiera odbędzie się na targach Eicma w Mediolanie, ale po tych zaledwie kilku zdjęciach szpiegowskich można dojść do istotnych wniosków. Daytona i Street Triple będą motocyklami bliźniaczymi, a to z kolei oznacza, że będą dzieliły z grubsza tą samą ramę. Znikną również wydechy zakończone pod zadupkiem – teraz, dla lepszego rozłożenia masy znajdą się pod silnikiem.

Delikatnie zmienił się również wygląd owiewek, ale wciąż nie powinno być problemu z odróżnieniem Daytony od reszty stawki motocykli klasy 600 ccm. Zdecydowanie natomiast zmieni się zadupek. Nie jest natomiast jasne, czy nowa wersja dostanie modyfikacje silnikowe – wnioskując po Street Triplu można jednak strzelać, że zmiany zakończą się na podwoziu.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły