1290 Super Duke R – KTM pokazuje amerykańskie malowanie i ujawnia termin premiery!

- Piotr Jędrzejak

Super Duke R trafi do salonów już w grudniu, a teraz poznajcie wersję Patriot Edition.

W miniony weekend kilkuset amerykańskich dealerów KTMa odwiedziło swój statek-matkę, czyli fabrykę w Mattighofen. Z tej okazji Austriacy poszli totalnie po bandzie, ostatniego dnia na kolacji pokazując maksymalnie amerykańską wersję nowego, dużego Duke’a.

Zobaczcie, zdjęcia mówią więcej niż 1000 słów, więc napiszemy krótko – są paski i gwiazdy, a specjalne malowanie dopełnia jeszcze bardziej specjalna nazwa, Patriot Edition. Rzeczywiście, jest ciekawie, ale my chyba nie skaczemy z zachwytu nad takim wyglądem Super Duke’a R. Wydaje nam się jednak, że goście z USA musieli być zachwyceni!

Przy okazji KTM oficjalnie pochwalił się też kilkoma zaplanowanymi terminami. Oficjalna premiera motocykla odbędzie się w listopadzie, na targach Eicma w Mediolanie. Chwilę wcześniej, jesienią KTM zaprosi do Hiszpanii dziennikarzy z całego świata na testy swojej 180-konnej bestii i nie ukrywając zbyt wiele, właśnie to jest jedynym powodem, dla którego nasza redakcja chce przyspieszyć koniec lata. Super Duke R trafi do salonów w grudniu tego roku. „Amerykański” akcent ujawnienia tych szczegółów wskazuje na to, że duży Książę prawdopodobnie trafi też do USA. Do tej pory Stany nie znały Super Duke’a, ale ciężko nam uwierzyć, że tym razem KTM pozwoli sobie odpuścić taki rynek.

Zobacz też: Więcej zdjęć 1290 Super Duke R w wersji Patriot!

Jeżeli już nie możecie się doczekać, to Super Duke’a R będzie można obejrzeć w akcji już w dniach 12-14. lipca podczas Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii. Przeczytajcie też więcej o KTM 1290 Super Duke R!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl