Nowości Ducati na 2021- wersja Lamborghini?

- MotoRmania

Wyciekły informacje o tegorocznych premierach Ducati. Czego możemy się spodziewać?

Wszystko wskazuje na to, że na jesieni zaprezentowany zostanie Diavel Lamborghini Edition. Oprócz niego do ofert ma zostać wprowadzona Multistrada Enduro 1260 Grand Tour i Scrambler 1100 Pro Dark. Do sieci wyciekły dokumenty z amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) przedstawiające trzy nowe motocykle Ducati. Wszystkie przeszły testy EPA, ponieważ są oparte na wcześniej zatwierdzonych platformach. 

Diavel 1260 Lamborghini (jak nazywa go EPA w swoich wykazach) będzie wykorzystywał ten sam chłodzony cieczą silnik L-twin o pojemności 1262 cm3 i mocy 157 koni mechanicznych, co standardowy 1260 Diavel. Nie będzie to więc zupełnie nowy model, a limitowana i pewnie sporo droższa wersja Diabła. Nie ujawniono jeszcze wyglądu tego modelu, ale powinniśmy spodziewać się znaczka Lamborghini i jaskrawego malowania, dzięki któremu nikt nas nie przegapi. Zarówno Ducati jak i Lamborghini wchodzą w skład grupy VAG, co może oznaczać, że nie będzie to pierwsza i ostatnia współpraca tych dwóch marek

Jeśli chodzi o Multistradę Enduro 1260 Grand Tour, nazwa wyjaśnia wszystko. Istniejący model Ducati Multistrada 1260 Enduro przejmie cechy wersji GT i zostanie zoptymalizowany pod kątem szybkich podróży. Jeśli chodzi o wyposażenie może spodziewać się szprychowych kół, pełnego okufrowania, dużej szyby chroniącej przed wiatrem, grzanych manetek i wszystkiego co klient sobie zażyczy.

W kwestii Scramblera 1100 Pro Dark, możemy spodziewać się Scramblera 110 Pro w matowym, ciemnym malowaniu, które obniży cenę o parę tysięcy. Motocykl wyposażony będzie w silnik z Monstera 1100 o mocy 86 KM oraz 84 Nm

W tym roku odwołane zostały targi EICMA na których Ducati zwykło prezentować swoje nowości, więc potwierdzenia tych doniesień możemy spodziewać się późną jesienią w czasie transmisji on-line.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl