Nieśmiertelniki z ICE dla motocyklistów – zadbaj o swoje bezpieczeństwo
MotoRmania
5 grudnia 2014

Nieśmiertelniki to znany system identyfikacji żołnierzy. Od wielu pokoleń wykorzystują go także cywile. Na blaszkach można wybić dosłownie wszystko – zaczynając od najważniejszych danych personalnych, informacji o alergiach/chorobach przewlekłych, numerów ICE a skończywszy na ulubionych cytatach lub wyznaniach uczuć. Skupmy się jednak na wykorzystaniu nieśmiertelników przez motocyklistów.

 news sponsorowany

Propozycja dla motocyklistów – ICE, PESEL, dane personalne na blaszkach

Jako firma zajmująca się wybijaniem nieśmiertelników (a także jako wieloletni motocykliści, którzy w żadną podróż nie wybierają się bez blaszek na szyi) polecamy Wam praktyczną wersję Dog Tagów, która składa się z dwóch blaszek z chirurgicznej stali nierdzewnej, dwóch łańcuszków kulkowych (jeden krótszy i drugi dłuższy) oraz dwóch silencerów (różne kolory do wyboru). Na blaszkach proponujemy wybić:

  • Dane personalne (imię i nazwisko)
  • Numer PESEL
  • Numer ICE1 (pierwszy numer kontaktowy do najbliższych)
  • Numer ICE2 (drugi numer kontaktowy do najbliższych).

Dlaczego akurat taki zestaw? Dane personalne i numery PESEL przyspieszają procedury przyjęcia na SOR (szpitalny odział ratunkowy). ICE natomiast jest bezpośrednim kontaktem do rodziny – w razie wypadku ratownik medyczny może w szybki sposób powiadomić bliskich o zaistniałej sytuacji. ICE jest także pewną skarbnicą wiedzy – ratownik podczas rozmowy może wypytać się o podstawowe informacje o pacjencie (alergie, choroby przewlekłe), które mogą zaważyć na dalszych działaniach ratunkowych.

Pozostając przy numerach ICE – wiele osób powie – „Przecież mam ICE w telefonie, po co mi dodatkowy naszyjnik?”. Nie zgadzamy się z tym. Przed napisaniem tego artykułu kontaktowaliśmy się z kilkoma ratownikami medycznymi. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że telefon to ostatnia rzecz, jakiej szuka się na miejscu wypadku. Poza tym obecne telefony są dość kruche – podczas wypadku mogą ulec zniszczeniu. Wielu ratowników opowiadało także historie o tym, jak znajdowali telefon zablokowany kodem lub wężykiem – nawet, jeżeli ICE jest w książce telefonicznej, osoba nie znająca dostępu nie mogła się do niego dostać.

Przewaga nieśmiertelników jest bezsprzeczna. Nieśmiertelniki są wytrzymałe, a wybite na nich dane bez problemu można odczytać. Co najważniejsze – ratownicy często przybywając na miejsce wypadku z udziałem motocyklisty rozcinają lub rozpinają kombinezon, aby dostać się do klatki piersiowej. Tam najczęściej znajdują się nieśmiertelniki.

Oferta dla Was

Sami jesteśmy motocyklistami i wiemy, jak ważne jest dla naszej jednośladowej braci bezpieczeństwo. Niestety, czasami nawet najlepszy kask i kombinezon nie wystarczą, aby wyjść z wypadku bez szwanku. Właśnie wtedy liczy się każda sekunda – dajmy ratownikom medycznym szansę na podjęcie szybkiej akcji ratunkowej, ułatwmy im procedurę szukania informacji o osobach biorących udział w zdarzeniu. Potraktujcie nieśmiertelniki jako dodatek, który być może nie ratuje bezpośrednio życia i nie wykona za ratownika RKO, ale na pewno pomoże w kontakcie z rodziną i szybszym zebraniu informacji o poszkodowanym, co może przyczynić się do uratowania zdrowia a nawet życia. Być może właśnie te cenne sekundy kiedyś się Wam przydadzą.

Oferujemy kompletne zestawy blaszek, które można wykorzystać jako naszyjniki, breloki i zawieszki. W ofercie także stylowe bransoletki z paracordu z wplecionymi wybitymi identyfikatorami. Nieśmiertelniki Engrave.pl – zapraszamy!

PS. Zdjęcia prezentują nieśmiertelniki wykonane przez engrave.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły