Martin z „lewym” prawkiem! Opinia psychiatry uwalnia go od zarzutów!
MotoRmania
27 grudnia 2019

Guy Martin nie stanie przed  sądem w sprawie „fałszywego prawa jazdy” po tym, jak prokuratorzy w Wigilię 24 grudnia zrezygnowali z postawienia zarzutów.

Guy Martin został oczyszczony z zarzutów posiadania fałszywego prawa jazdy po tym, jak sąd usłyszał, że nie zawsze kieruje się „zdrowym rozsądkiem” ze względu na swoje problemu psychiatryczne.

Znany z telewizji, z wyścigów na Wyspie Man i z tysiąca niesamowitych przedsięwzięć,  Martin (38 lat) został oskarżony o posiadanie „dokumentu tak bardzo przypominającego irlandzkie prawo jazdy, że należy założyć iż miało służyć do wprowadzania w błąd”. Chciał je wykorzystać do zmiany dokumentu na brytyjskie prawo jazdy, umożliwiające mu prowadzenie pojazdów ciężarowych. Jednak po ponownym rozpatrzeniu sprawy na podstawie dowodów psychiatrycznych Prokuratura Koronna nie przedstawiła żadnych dowodów przeciwko Martinowi, który obronił się diagnozą zespołu Aspergera, i został formalnie uniewinniony 24 grudnia tego roku.

To musiała być jedna z najlepszych Wigilii Guya Martina 🙂

 

CZYM JEST ZESPÓŁ ASPERGERA ?

Wikipedia mówi międzyinnymi :

„Zaburzenie to obejmuje m.in. uporczywe trudności w zakresie umiejętności społecznych[2], trudności w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego oraz ograniczone, wąskie i powtarzające się zachowania oraz zainteresowania. Objawy te ograniczają lub upośledzają codzienne funkcjonowanie. Rozwój mowy oraz rozwój poznawczy przebiega bardziej typowo w porównaniu do zaburzeń ze spektrum o cięższym nasileniu. Głównymi kryteriami różnicującymi zespół Aspergera od innych, cięższych zaburzeń autystycznych, są brak opóźnienia rozwoju mowy i innych istotnych jej zaburzeń uniemożliwiających logiczną komunikację oraz typowy rozwój poznawczy.

Ludzie z tym zaburzeniem przypominają osoby z autyzmem dziecięcym pod tym względem, że od wczesnego dzieciństwa występuje u nich ten sam rodzaj trudności (jednak w dużo łagodniejszej postaci). W stosunku do autyzmu dziecięcego wyróżniają się o wiele bardziej prawidłowym rozwojem mowy i procesów poznawczych, zaś z powodu swych niezwykłych zainteresowań ludzie z łagodniejszą odmianą Zespołu Aspergera uchodzą częściej za ekscentryków niż za osoby z zaburzeniem osobowości.”

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły