Lot nad płotem! Motocyklista bez szans w Krynicy. Potrzebujemy zintegrowanych systemów bezpieczeństwa?

- MotoRmania

Ten motocyklista był bez szans. Można się dywagować na temat prędkości, z która jechał, ale wypadek nie powstał z jego winy.

Tutaj już nic się nie dało zrobić. Czas na decyzję minimalny… Szansę manewru wymijającego praktycznie zerowe. Na całe szczęście skończyło się w miarę szczęśliwie, chociaż lot jaki zaliczył motocyklista jest dosyć spektakularny.

Wypadek wydarzył się dwa tygodnie temu w Krynicy, ale warto go pokazać z dwóch przyczyn. Pierwsza: zwolnijcie. Zobaczcie na co jesteśmy narażeni w obszarze zabudowanym ( i nie tylko). Widzicie zbliżające się samochody? Nigdy nie wiecie co zrobią. Czy was widzą. Jeżeli rzeczywiście utrzymacie na pewnych odcinkach te torturujące każdego motocyklistę 50km/h to w 99% niespodziewanych sytuacji wyhamujecie. Macie szybki motocykl? To jeźdźcie w zabudowanym dostojnie jak rottweiler – są bezpieczne miejsca, gdzie można „uwolnić orkę”. Na pewno macie rodzinę, jakichś przyjaciół, albo chociaż akwarium. Kogoś lub coś, dla czego warto żyć.

Drugi temat to inteligentne rozwiązania w motocyklach, które dzisiaj są testowane w samochodach. Komunikacja między pojazdami – w tym przypadku integracja systemów komunikacyjnych motocykla oraz nadjeżdżającego samochodu prawdopodobnie spowodowałaby awaryjne hamowanie samochodu i uniemożliwiła skręt.

Czy chcielibyście mieć takie systemy w motocyklach? Czy to jest coś co powoduje nieufność, czy raczej oczekiwany produkt zwiększający poczucie bezpieczeństwa?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl