CEPiK 2.0 i „okres próbny” – zmiany przepisów przesunięte na 2017!

- Marcin Kukawka

Zamiast za miesiąc, nowe przepisy oraz system CEPiK 2.0 wejdą w życie za ponad rok.

Jakiś czas temu pisałem o zmianach w przepisach, które miały zacząć obowiązywać od 4 stycznia 2016 roku i dotyczyć tzw. młodych kierowców – osoby, które po raz pierwszy uzyskały prawo jazdy kategorii B. Zmiany miały wprowadzać szereg ograniczeń dla „młodych kierowców” i zawierały również niejednoznaczne w interpretacji zapisy. Cały artykuł na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Dzisiaj już wiemy, że pojawił się projekt przesunięcia wejścia w życie systemu CEPIK 2.0 na początek 2017 roku, czyli o cały rok. Z tym systemem związany mocno jest m.in. OKRES PRÓBNY. Projekt czeka na prace Sejmu, Senatu i podpis Prezydenta. Mając na uwadze obecne tempo prac można się domyślać, że długo nie będziemy czekać na ostateczną wersję… Oby Ustawodawca znalazł również czas na poprawienie błędów merytorycznych!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl