Koniec darmowej jazdy. Od dziś NA LOTOSIE PŁACISZ 24zł za ładowanie „elektryka”.

- MotoRmania

Nie ważne, czy podepniesz się na chwilę czy na kilka godzin – na Lotosie zapłacisz za to 24zł.

UQnk9kpTURBXy83MWNjNTU2MzllODM4YzhjM2IzZTI1NGE1NmEyODAwNC5qcGeSlQMAzQJQzQPozQIykwXNAxTNAbyBoTAB

 

Lotos poinformował, że zakończył okres testowy projektu Niebieski Szlak. W tym czasie pojazdy elektryczne w ramach sieci koncernu można było ładować bezpłatnie. Od 27 stycznia, czyli od dzisiaj,  na stacjach Lotosu pobierana będzie opłata w wysokości 24 zł. Jak podkreśla gdańska spółka, nowo wprowadzona stawka jest stała – kierowca pojazdu elektrycznego zapłaci 24 zł bez względu na długość ładowania oraz ilość pobranej energii.

Lotos zamierza rozwijać projekt budowy sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Kolejne punkty pojawią się jeszcze w tym roku. Wiele z nich zostanie zlokalizowanych nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski, w tym przy drogach ekspresowych i autostradach. Docelowo koncern zakłada budowę 130 stacji ładowania pojazdów elektrycznych do 2022 r.

W ramach projektu Niebieski Szlak, od października 2018 r. na trasach A1 i A2 pomiędzy Warszawą a Trójmiastem działa 12 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Maksymalna odległość między punktami nie przekracza 160 km. Projekt jest współfinasowany z środków unijnych programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl