WorldSBK – Yamaha górą w Portugalii, ale… [ + Galeria]
Mick
27 stycznia 2020

Toprak Razgatlioglu, nowy zawodnik oficjalnej ekipy Yamahy w World Superbike, wykręcił najlepszy czas dwudniowych testów na portugalskim torze Portimao. W ich trakcie Turek regularnie zmieniał się na czele tablicy z wynikami z debiutującym w serii Scottem Reddingiem z Ducati, ale czy to oznacza, że w tym sezonie w WorldSBK czeka nas zmiana warty?

Chyba jednak za wcześnie na takie wnioski, ponieważ w Portugalii zabrakło obrońców tytułu, ekipy Kawasaki, której zawodnicy, Jonathan Rea i Alex Lowes, testowali w tym czasie w Barcelonie. Teraz cała stawka rozpoczyna pakowanie, bo już za miesiąc na australijskim torze Phillip Island odbędzie się pierwsza runda sezonu 2020.

Na torze Portimao imponował także Franzu Loris Baz z prywatnej ekipy Ten Kate, która po latach współpracy z Hondą przesiadła się na Yamahę. Nieco więcej pracy mają z kolei przed sobą zespoły BMW i Hondy, które choć coraz bliżej, to jednak wciąż wydają się być o krok za narzucającymi tempo Yamahami i Ducati… a przynajmniej Reddingiem. Zespołowy kolega Brytyjczyka, Chaz Davies, póki co nie może dogadać się z Panigale V4 R, a sezon tuż tuż…

Zobaczcie trochę zdjęć z Portimao od worldsbk.com:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły