WorldSBK – Yamaha górą w Portugalii, ale… [ + Galeria]

- Mick

Toprak Razgatlioglu, nowy zawodnik oficjalnej ekipy Yamahy w World Superbike, wykręcił najlepszy czas dwudniowych testów na portugalskim torze Portimao. W ich trakcie Turek regularnie zmieniał się na czele tablicy z wynikami z debiutującym w serii Scottem Reddingiem z Ducati, ale czy to oznacza, że w tym sezonie w WorldSBK czeka nas zmiana warty?

Chyba jednak za wcześnie na takie wnioski, ponieważ w Portugalii zabrakło obrońców tytułu, ekipy Kawasaki, której zawodnicy, Jonathan Rea i Alex Lowes, testowali w tym czasie w Barcelonie. Teraz cała stawka rozpoczyna pakowanie, bo już za miesiąc na australijskim torze Phillip Island odbędzie się pierwsza runda sezonu 2020.

Na torze Portimao imponował także Franzu Loris Baz z prywatnej ekipy Ten Kate, która po latach współpracy z Hondą przesiadła się na Yamahę. Nieco więcej pracy mają z kolei przed sobą zespoły BMW i Hondy, które choć coraz bliżej, to jednak wciąż wydają się być o krok za narzucającymi tempo Yamahami i Ducati… a przynajmniej Reddingiem. Zespołowy kolega Brytyjczyka, Chaz Davies, póki co nie może dogadać się z Panigale V4 R, a sezon tuż tuż…

Zobaczcie trochę zdjęć z Portimao od worldsbk.com:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl