Konfiskata pojazdu za podwójne przekroczenie prędkości! Kontrowersyjna ustawa.

- MotoRmania

Na pomysł odebrania i konfiskaty pojazdu kierowcy, który przekroczy prędkość podwójnie wpadł duński parlament.

Na razie jest zgłoszony projekt ustawy, która ma wejść w życie jeszcze w tym roku. Jedyne co może ją powstrzymać to lobby związane z bankowością, a także koalicja wypożyczalni samochodów. Projekt przewiduje bezwzględne odebrania pojazdu, a jeżeli ten nie należy do ciebie to już nie jest problem duńskiego państwa. Właściciel pojazdu będzie mieć podstawy prawne do dochodzenia od kierującego odszkodowania za utracony pojazd. W praktyce jeżeli pożyczysz komuś pojazd, a on zostanie skonfiskowany,  czeka cię długa droga prawna – na końcu i tak pieniędzy możesz nigdy nie zobaczyć. To oznacza prawdziwy problem dla firm leasingowych i wypożyczalni aut. Oczywiście pozostaje jeszcze problem „moralny” – jeżeli ktoś straci samochód o wartości 1000 euro poniesie znacznie mniejszą karę niż osoba jadąca nowym mercedesem – za to samo wykroczenie.

odholowanie

Dania nie byłaby pierwszym krajem, który konfiskuje pojazdy za wykroczenia, ale pierwszym który ich nie zwraca i licytuje. We Włoszech, kierujący samochodem bez uprawnień straci pojazd na trzy miesiące.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl