HASŁO „200 +” czyli : 200KM + 200 mil/h + 200 mil zasięgu. Oto Damon Hypersport.

- MotoRmania

Podano właśnie ceny i deklarowane statystyki wydajności elektrycznego superbike Damon Hypersport – wystarczy zapamiętać liczbę „200”.

Kanadyjska firma Damon Motors uważa, że ​​ich nowy motocykl będzie miał zasięg 200 mil czyli około 320km, prędkość maksymalną 320 km/h, moc 200 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Co więcej, Hypersport ma osiągać prędkość 100km/h  w mniej niż trzy sekundy i może zostać naładowany w ciągu trzech godzin.

Zaskakująca jest deklaracja co do wagi – tutaj też pada liczba 200. Motocykl ma bowiem ważyć 200kg, co na elektryczny pojazd jest sensacyjne. Cena ma wynosić niewiele ponad 100 000zł, a zatem na poziomie spalinowych superbików.

Pierwsze 25 modeli, które zejdą z linii produkcyjnej, będą wyposażone w hamulce Brembo, zawieszenie Ohlinsa i jednostronny wahacz z włókna węglowego – będzie to specjalna limitowana wersja.

Czy te deklaracje można uznać za wiarygodne? Czas pokaże..

Damon-Hypersport-Pro-03

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl