Guy Martin replikuje skok McQueena z „Wielkiej Ucieczki”

- MotoRmania

Skok został sfilmowany w tym samym miejscu, w którym nakręcono oryginalną scenę.

„Wielka Ucieczka” stała się jednym z kultowych filmów wojennych, a skok przez płot jaki został sfilmowany na motocyklu jedną z najbardziej pamiętnych scen – przynajmniej dla motocyklistów.

Zrzut ekranu 2019-12-03 o 08.31.03

Tym bardziej, że aktor Steve McQueen był miłośnikiem sportu motocyklowego, sam brał udział w zawodach, które były zbliżone do tego co dzisiaj nazwalibyśmy „enduro”. W filmie niestety skorzystano z pomocy kaskadera, ale zarówno on jak i Steve McQueen nalegali aby wykorzystać do tego maszynę Triumpha. To było oczywistą historyczną bzdurą – niemieckie oddziały jeździły na BMW- ale ze względu, że Triumph mógł wtedy zapewnić lżejszy, zdolny do wykonania motocykl, tak też zrobiono.

Zrzut ekranu 2019-12-03 o 08.30.18

Po latach powstał pomysł odtworzenia tamtego skoku. Odnaleziono dokładnie to samo miejsce, zbudowano dokładnie taki sam płot, poproszono Triumpha o dostarczenie motocykla,  a skoczył nie kto inny tylko Guy Martin. Jak to wyszło będzie można zobaczyć już niedługo, a tymczasem zamieszczono film zza kulis tego wydarzenia.

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl