Elektryczność w stylu retro – już za 33 tys. zł od firmy Savic

- MotoRmania

Australijscy producenci motocykli elektrycznych, Savic, zaprezentowali serię C: modele Omega, Delta i Alpha o różnych poziomach wykończenia, zasięgu i wydajności.

savic-02

Seria C łączy w sobie elementy retro, takie jak brązowe skórzane siedzenie oraz wypolerowany „zbiornik”  z bardzo nowoczesnym podzespołem elektrycznym.

Mamy  zaciski hamulcowe Brembo, a wszystkie trzy wersje otrzymały 8-calowy panel TFT. Do dyspozycji są tryby jazdy, kontrola trakcji oraz technologia hamowania regeneracyjnego ( dzięki czemu zwiększymy zasięg).

Motocykl wykorzystuje prostą konstrukcję ramy i jednostronny wahacz, a ogólne efekt jest całkiem ciekawy.
Najwyższa specyfikacja czyli wersja Alpha ma zasięg nieco ponad 200km i ładuje się w ciągu 4 godzin od 20% -80% ( to raczej dużo jak na najnowsze standardy). Savic twierdzi, że silnik Alpha ma około 80 KM ale moment obrotowy pozwala jej przyspieszyć od zera do 100km/h w 3,5 sekudny.

Dodatkowa pojemność baterii i moc Alphy oznaczają wagę 210 kg w porównaniu do 170 kg Omegi która jest przygotowana dla kierowców z kategorią A2 – oferuje 33,5 KM, zasięg  120km oraz dwugodzinny czas ładowania.

Delta znajduje się między Alfą a Omegą z silnikiem o mocy 53,6 KM, zasięgiem 150km, trzygodzinnym czasem ładowania i masą 190 kg.

Ceny: równowartość 65tys. zł za Alfę, 45 tys zł za Delta i tylko 33 tys. zł  za Omegę. To już jest nieźle -problem w tym, że dochodzi koszt transportu z Australii, i pewnie podatek VAT.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl