Ekologiczny szach-mat! Motocykl napędzany powietrzem działa!

- MotoRmania

Motocykl elektryczny? Po co, skoro można jeździć Aerium – motocyklem napędzanym powietrzem.

Autor: Łukasz Rączka

W zasadzie codziennie spotykamy się z informacjami o innowacjach w świecie motocykli. Pojazdy o napędzie elektrycznym stają się powoli towarzyszami naszej codzienności. Jednak to nie jedyna alternatywa na eco-biking. Przyjrzyjmy się Aerium.

Popularny Youtube’owy kanał Motornord przedstawił pół roku temu ( nie wiemy jak nam to przeszło pod radarem) imponujący efekt pracy ostatnich trzech lat niejakiego Petera Forsberga – napędzany sprężonym powietrzem motocykl pod nazwą Aerium, który zasilany jest wprost ze zbiornika przypiętego do pleców jego kierowcy. Całość motocykla w stylu SteamPunkowym przywodzi nam na myśl raczej dzieło sztuki aniżeli pojazd codziennego użytku. Szklane obudowy zespołu napędowego pozwalają obserwować pracę cylindrów i korbowodu a połączenie czarnego lakieru oraz złotych zdobień dopełnia definicji elegancji. 

Niestety, maszyna ma również minusy. Jej osiągi nie pozwolą Wam walczyć o zbicie kolejnych sekund na torze w Poznaniu. Pełny zbiornik powietrza pozwala jedynie na 3 do 5 minut spokojnej jazdy. Musicie jednak przyznać, może i nie jest to szczyt możliwości mototurystyki – ale za to w jakim stylu! 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl