Czy w okresie „lock-downu” stracisz prawo jazdy jeżeli nie możesz wykonać badań lekarskich?
MotoRmania
30 marca 2020

Nie stracisz uprawnień, ale jeżeli dokument straci termin ważności może zostać zatrzymany. Może to mieć też znaczące konsekwencje w przypadku wypadku – ostatecznie sąd może uznać, że nie miałeś prawa być na drodze.

Krótko mówiąc, aby jeździć musisz mieć badania- na razie żadna spec-ustawa nie wydłużyła tutaj  konieczności spoczywającego na niektórych kierowcach obowiązku. Osoby, które dla przedłużenia swojego prawa jazdy mają obowiązek wykonania badań wzroku, lub psychologicznych, mogą ratować się możliwością skorzystania z prywatnych gabinetów. Wiele z nich pracuje teraz w okrojonym czasie, ale z całą pewnością można tą sprawę ostatecznie załatwić – jeżeli dojdzie do większych, zgodnych z konstytucją, ograniczeń w poruszaniu, takie wyjście z domu z całą pewnością będzie uznane za usprawiedliwione. Uzyskane zaświadczenie można przesłać pocztą do odpowiedniego Urzędu Komunikacji – najlepiej wcześniej tam zadzwonić i sprawę dokładnie omówić.  Jeżeli macie terminowe prawo jazdy, a jego ważność będzie niedługo się kończyć to lepiej działać już teraz. Wzrost zachorowań w Polsce będzie trwać jeszcze długo, a sytuacja nawet w prywatnych placówkach może spowodować dodatkowe ograniczenia.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły