Czy w okresie „lock-downu” stracisz prawo jazdy jeżeli nie możesz wykonać badań lekarskich?

- MotoRmania

Nie stracisz uprawnień, ale jeżeli dokument straci termin ważności może zostać zatrzymany. Może to mieć też znaczące konsekwencje w przypadku wypadku – ostatecznie sąd może uznać, że nie miałeś prawa być na drodze.

Krótko mówiąc, aby jeździć musisz mieć badania- na razie żadna spec-ustawa nie wydłużyła tutaj  konieczności spoczywającego na niektórych kierowcach obowiązku. Osoby, które dla przedłużenia swojego prawa jazdy mają obowiązek wykonania badań wzroku, lub psychologicznych, mogą ratować się możliwością skorzystania z prywatnych gabinetów. Wiele z nich pracuje teraz w okrojonym czasie, ale z całą pewnością można tą sprawę ostatecznie załatwić – jeżeli dojdzie do większych, zgodnych z konstytucją, ograniczeń w poruszaniu, takie wyjście z domu z całą pewnością będzie uznane za usprawiedliwione. Uzyskane zaświadczenie można przesłać pocztą do odpowiedniego Urzędu Komunikacji – najlepiej wcześniej tam zadzwonić i sprawę dokładnie omówić.  Jeżeli macie terminowe prawo jazdy, a jego ważność będzie niedługo się kończyć to lepiej działać już teraz. Wzrost zachorowań w Polsce będzie trwać jeszcze długo, a sytuacja nawet w prywatnych placówkach może spowodować dodatkowe ograniczenia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl