Czy Honda CBR600RR powróci w 2021? Wersja „RR-R”?

- MotoRmania

Plotki o pracach nad modelem dotarły do japońskiego portalu The Young Machine, który stworzył wizję  motocykla na podstawie uzyskanych informacji.

CBR lead

Honda i Suzuki ewidentnie porzuciły klasę sportowych motocykli o pojemności 600cc, a Yamaha postanowiła trzymać rękę na pulsie – raczej nie planując ( z nieoficjalnych informacji, które krążyły w obiegu dwa lata temu) kontynuacji sprzedaży R6 w Europie po wprowadzeniu spełnienia normy Euro 5. Tymczasem pomimo zaprzestania sprzedaży CBR600RR w Azji i Europie ( ciągle dostępna jest w USA za około 11 tys. USD), zaprzestania sprzedaży GSX-R600, a także produkcji Daytony 675, klasa Supersport po prostu nie chce umrzeć. Mistrzostwa Świata przetrwały zdominowane przez Yamahy R6, z dodatkiem MV Agusty i Kawasaki, tudzież ostatnich prywatnych Hond. Na rynku pojawia się coraz większa tęsknota za rasowymi, sportowymi 600-tkami, której wyłagodzone, drogowe modele typu CBR650 nie zastąpią.  The Young Machine wygenerował potencjalny wygląd motocykla na podstawie uzyskanych informacji, ale są blisko źródła i do tej pory ich projekty bardzo często pokrywały się z późniejszym oficjalnym modelem. Nowy CBR600RR-R ma mieć stylistykę zbliżoną do Fireblade’a i ma być po prostu bezkompromisową maszyną na tor – co oznacza, że będzie motocyklem drogim, głównie dla entuzjastów jazdy wyścigowej. Czy kłopoty gospodarcze związane z pandemią przesuną datę prezentacji tego modelu? Bardzo prawdopodobne – ale grunt, że się coś dzieje. Oficjalnych informacji brakuje, ale skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Hondy w Europie i „nie zaprzeczyli”, że coś jest na rzeczy.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl