Buspasy w Warszawie – jaki jest stan faktyczny?

- MotoRmania

Niedawno informowaliśmy o opóźnieniach we wprowadzaniu możliwości korzystania z buspasów przez motocyklistów w Warszawie. Jak to teraz wygląda?

Zacznijmy od początku. Pilotaż projektu trwał od maja 2018 r. do października 2019 roku. W tamtym czasie motocykliści mogli poruszać się po kilku wyznaczonych buspasach lub na ich odcinkach (na ul. Radzymińskiej i al. Solidarności, od ul. Krynoliny do Rzeszotarskiej oraz na Trasie Łazienkowskiej od Alej Jerozolimskich po al. Stanów Zjednoczonych/Ostrobramską). Pilotaż prowadzony był równocześnie z kampanią informacyjną „Motocykle na buspasach”.

Badania przyniosły pozytywne wyniki, co pozwoliło na podjęcie decyzji o działaniach na szerszą skalę do kwietnia mieliśmy mieć udostępnione wszystkie docelowo wybrane buspasy. Ale są opóźnienia. Stołeczny ratusz w najbliższym czasie ma dopiero rozpocząć wytyczanie nowego buspasa na kolejnym fragmencie ul. Radzymińskiej, na odcinku Trocka-Młodzieńcza.

Zaplanowano także kolejny etap podczas którego wdrażana będzie nowa organizacja ruchu na pozostałych ulicach z buspasami – nie ma konkretnych informacji dotyczącej dat. Trwają ostatnie ustalenia co do ul. Puławskiej (za Doliną Służewiecką do ul. Niedźwiedzia w obu kierunkach), Bitwy Warszawskiej (na odc. Grójecka – Al. Jerozolimskie) oraz Modlińskiej (na odc. Kuklińskiego – Elektronowa). Czyli wiemy, że nic nie wiemy.

zdjęcie : Jolanta Michasiewicz

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl