Bracia Pawelec w mistrzostwach Niemiec

- MotoRmania

Bracia Milan i Oleg Pawelec już w najbliższy weekend zadebiutują w międzynarodowych mistrzostwach Niemiec w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport. Nastolatkowie z Nowego Tomyśla za sterami modelu BMW M 1000 RR wystartują na torze Hockenheim w wyścigach klasy Pro Superstock 1000. 

16-letni Milan na rundę przed końcem sezonu zapewnił sobie tytuł w międzynarodowej serii Alpe Adria, w której wygrał siedem z dziesięciu dotychczasowych wyścigów.

Jego o dwa lata starszy brat Oleg z kompletem zwycięstw prowadzi z kolei w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superstock 1000, której ostatnia runda odbędzie się za dwa tygodnie w czeskim Brnie.

Milan nie mógł wystartować w tym sezonie w mistrzostwach Polski z uwagi na minimalny limit wiekowy wynoszący 17 lat. Ścigając się jednak gościnnie w wyścigach Pucharu BMW M Cup aż o sekundę pobił oficjalny rekord toru w Poznaniu za sterami modelu M 1000 RR na oponach Pirelli. 


Podopieczni bielskiego zespołu BMW Sikora M Motorsport zrobią w najbliższy weekend kolejny krok w swojej międzynarodowej karierze. Bracia wystartują w dwóch wyścigach międzynarodowych mistrzostw Niemiec IDM bardzo licznie obsadzonej klasy Pro Superstock 1000 na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim. 

Choć dla nich będzie do debiut w cyklu IDM, bogate doświadczenie w tej serii ma ich zespół, BMW Sikora M Motorsport, w którego barwach w klasie Superbike z powodzeniem startowali wielokrotni mistrzowie Polski Ireneusz Sikora, Andrzej Pawelec i Bartłomiej Wiczyński. 

Pierwszy z wyścigów IDM Pro Superstock 1000 rozpocznie się w sobotę o 16:20. Drugi w niedzielę o 10:40. Oba będzie można oglądać na żywo na stronie www.idm.de/live .

„Debiut w mistrzostwach Niemiec będzie dla nas nowym wyzwaniem i idealnym zwieńczeniem bardzo udanego sezonu w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport – mówi Milan Pawelec. – Hockenheim to wymagający i zróżnicowany tor, a do tego pogoda ma być w ten weekend mocno zmienna, dlatego musimy być gotowi na wszystko. Do wyścigów podchodzimy jednak dokładnie tak samo, jak przez cały ten sezon, bez presji i z pełnym skupieniem na nauce oraz robieniu kolejnych postępów”. 

„Za mną dopiero jeden weekend wyścigowy na nowym BMW w wersji M, dlatego cały czas skupiam się na nauce motocykla – dodaje Oleg Pawelec. – Jednocześnie ciekawie będzie dzielić nowy dla nas tor z nowymi rywalami w nowej serii wyścigowej, a wszystko to jeszcze przy potencjalnie kapryśnej pogodzie. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu zespołowi za tę szansę i nie możemy doczekać się pierwszych okrążeń na Hockenheimringu”.

„Debiutując za sterami BMW M 1000 RR Milan i Oleg przekroczyli w tym roku najśmielsze oczekiwania, pokazując nie tylko świetne tempo, ale też bardzo dojrzałe, wyścigowe rzemiosło – mówi wielokrotny mistrz Polski, szef zespołu i manager braci Pawelec, Ireneusz Sikora. – Nadszedł więc czas, aby zrobili kolejny krok i zasmakowali rywalizacji w serii IDM, w której sam ścigałem się przez wiele lat. To międzynarodowe zawody bardzo wysokiej rangi i trudny sprawdzian dla każdego, nawet bardzo doświadczonego zawodnika, dlatego wszyscy jesteśmy ciekawi, jak poradzą sobie nasi młodzi podopieczni. Nie nakładamy na nich jednak żadnej presji i chcemy przede wszystkim, aby poznali tor oraz rywali i zbierali kolejne doświadczenia przed sezonem 2024. Do kariery naszych zawodników podchodzimy długofalowo i mimo ich spektakularnych, tegorocznych sukcesów, chcemy nadal iść do przodu krok po kroku”.

Więcej informacji o zespole BMW Sikora M Motorsport na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwsikorammotorsport . 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl