BMW już to ma – jak działa Side View Assist?
MotoRmania
15 stycznia 2020

BMW Motorrad jest pierwszym producentem motocykli, który oferuje system Side View Assist (SVA).

Ten system wspomagania kierowcy wspiera prowadzącego w sytuacjach braku przejrzystości ruchu, takich jak gęsty ruch miejski, oraz ostrzega go o obecności innych zmotoryzowanych wokół niego. Czujniki ultradźwiękowe zainstalowane w obrębie przedniego panelu dekoracyjnego i uchwytu tablicy rejestracyjnej wykrywają zdarzenia w otoczeniu.

W zakresie prędkości od 25 do 80 km/godz. system SVA informuje kierowcę o obecności innych użytkowników drogi, którzy znajdują się w odległości 5 metrów lub mniejszej i jadą z maksymalną prędkością względną 10 km/godz. Gdy pojazd wjedzie w zakres tego pola, zapala się światło ostrzegawcze u podstawy lusterka po odpowiedniej stronie pojazdu. Jeśli kierowca chce następnie zmienić pas i użyje odpowiedniego kierunkowskazu, światło ostrzegawcze zaczyna również migać w lusterku.
MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły