BMW już to ma – jak działa Side View Assist?

- MotoRmania

BMW Motorrad jest pierwszym producentem motocykli, który oferuje system Side View Assist (SVA).

Unknown 4

Ten system wspomagania kierowcy wspiera prowadzącego w sytuacjach braku przejrzystości ruchu, takich jak gęsty ruch miejski, oraz ostrzega go o obecności innych zmotoryzowanych wokół niego. Czujniki ultradźwiękowe zainstalowane w obrębie przedniego panelu dekoracyjnego i uchwytu tablicy rejestracyjnej wykrywają zdarzenia w otoczeniu.

Unknown 3

W zakresie prędkości od 25 do 80 km/godz. system SVA informuje kierowcę o obecności innych użytkowników drogi, którzy znajdują się w odległości 5 metrów lub mniejszej i jadą z maksymalną prędkością względną 10 km/godz. Gdy pojazd wjedzie w zakres tego pola, zapala się światło ostrzegawcze u podstawy lusterka po odpowiedniej stronie pojazdu. Jeśli kierowca chce następnie zmienić pas i użyje odpowiedniego kierunkowskazu, światło ostrzegawcze zaczyna również migać w lusterku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl