Aprilia Tuareg – nowy motocykl w klasie turystycznej.

- MotoRmania

Na bazie RS660 powstanie kilka modeli.

Na dość gigantycznym stoisku promocyjnym Aprilii podczas tegorocznego EICMA stało pudło, które na pierwszy rzut oka wyglądało tylko na część wyświetlacza z kupą sztucznych liści, symbol powrotu do koncepcji Tuono 660- nagiej wersji prawie produkcyjnego RS660, zaprezentowanego we wtorek.

Ale w krzakach ukrywał się inny model koncepcyjny. „TUAREG” to nazwa ludu koczowniczego z Afryki Północnej,a Aprilia Tuareg była już w ofercie przez około 10 lat ( 1984-94). Miała dwusuwowy silnik o pojemności 50cc przystosowany do jazdy w terenie.  Teraz naturalnie będzie to 660-tka, która ma zapewne rywalizować z takimi maszynami klasy sport-adventure jak KTM 790. Biorąc pod uwagę około 90 KM jakie powinny być dostępne nowa Aprilia może się okazać poważnym graczem, i na 100% zobaczymy gotowy model za rok.

Szczegółów technicznych oczywiście brak, ale to co można było zobaczyć w pudle to:  napęd łańcuchowy, podwójne tarcze przednie, 21-calowa przednia opona, koła szprychowe , stalowa rama kratownicowa, jednostronny tłumik poprowadzony wysoko.

Aprilia Tuareg Concept Adventure Bike 2021 (2) Aprilia Tuareg Concept Adventure Bike 2021 (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl