6 latki „jeżdżą” bokiem!

- MotoRmania

Co jest ważne w kaształtowaniu najmłodszych? Telegraficzny skrót doświadczeń Motormania KidzGP.

W ubiegłą sobotę odbył się ostatni z tegorocznych treningów w ramach programu MotoRmania KidzGP. Przypomnijmy, że to propozycja treningowa dla najmłodszych ( od 4 do około 12 lat),  w ramach której nie trzeba mieć dla dziecka motocykla, ani kombinezonu, kasku, lub rękawiczek. Nie trzeba mieć również swojego motocykla-wszystkie te rzeczy zapewniamy. Dzięki temu rodzice mogą się przekonać czy jazda sportowa jest czymś czym dziecko się na dłuższy czas zainteresuje, i dopiero potem ewentualnie inwestować – kiedy zaczynaliśmy dwa lata temu tylko dwójka dzieci miała swoje motocykle, dzisiaj mają je już niemalże wszystkie.

Dlaczego jesteśmy dumni z naszego programu?  Dlatego, że  5 dzieci startująca w tegorocznym Pucharze Pit Bike w klasach stockowych stanowiła absolutną czołówkę – regularne wizyty na podium, a także ostateczne zwycięstwo w generalce klasy Stock 125. W ubiegłą sobotę na naszym treningu pojawili się także sensacyjnie jeżdżący bracie Pawelce ( Milan o mały włos dostał się do Red Bull Rookies), co oznacza, że nasze treningi są postrzegane jako wartościowe również przez największe polskie talenty.


IMG_4410

Co jest kluczem do sukcesu w rozwoju młodego zawodnika? Doświadczenia hiszpańskie przekonały nas, że jest to przede wszystkim dywersyfikacja treningu. Aby mieć świetne wyniki na asfalcie nie można zaniedbywać treningów flat trackowych. To one budują wyczucie slajdu, sprawiają że uślizgi opon przenosimy w strefę naszego komfortu. Uczą prawidłowego siedzenia i pracy ciałem. Na filmie widać jak kilkuletnie dzieci wykorzystują uślizg tylnego koła do wyhamowania i zmiany kierunku przed zakrętem. Naszym zawodnikom pomaga to później w maksymalnym opóźnieniu wejścia w zakręt na asfalcie. Oczywiście takich ważnych aspektów intensyfikacji wyczucia jest bardzo dużo – dlatego KidzGP to program, gdzie oprócz asfaltu szukamy takich nawierzchni jak śliski beton, czy flat track. Każdy element treningu intensyfikuje wyczucie w innym aspekcie prowadzenia maszyny na asfalcie.

Co dalej dla w programie? Najbardziej zaawansowane dzieci muszą JUŻ wsiadać na Moto5. Zabawa na pit bikach to dobry początek drogi, ale najstarsi jeżeli chcą się rozwijać muszą iść dalej.  Co możemy Wam poradzić jeżeli chcecie rozwijać umiejętności sportowe swoich pociech :

1) Początek dla najmłodszych : mały motocykl elektryczny lub pocket bike ( w zależności od wzrostu dziecka)

2) Drugi etap – pit bike w półautomatycznej skrzyni biegów.

3) Konwencjonalny pit bike

4) trening MiniGP, przesiadka na pre-Moto5.

Trening zawodnika musi uwzględniać częsty start w zawodach – tylko tak przygotujecie dzieciaki do tego, aby miały szansę dostać się do Red Bull Rookies. :):)

Jeżeli ktoś z Was ma ochotę dołączyć do programu KidzGP w 2020 to zapraszamy do kontaktu: [email protected] – koszt rocznego udziału to 2000zł.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl