5-krotny wzrost mandatów!!! Stawki wejdą w tym roku.

- MotoRmania

Mandaty za nieopłacone parkowanie w stolicy pójdą  ostro w górę.

Jak tłumaczył prezydent Trzaskowski mandaty muszą  być na tyle wysokie, żeby kierowcom nie opłacało się zastawiać auta w centrum miasta na 2-3 dni – dziś kara za brak opłaty, jest mniejsza niż koszt dwóch dni postoju w strefie płatnego parkowania. Dodatkowym argumentem jest brak podwyżek od 2008 roku. Według władz Warszawy zbyt niskie stawki nie odstraszają kierowców do wjeżdżania do centrum i nie wymuszają wystarczającej rotacji na miejscach parkingowych. Według zapowiedzi prezydenta Trzaskowskiego, kara ma wzrosnąć aż pięciokrotnie – do 250 złotych. Osoby ukarane pierwszy raz w danym roku będą mogły liczyć na obniżkę do 100 złotych. W przypadku kolejnej kary będzie można ją obniżyć do 170 złotych – o ile wniesie się opłatę w ciągu tygodnia.

Prawdopodobnie w tym samym czasie wzrosną także opłaty za parkowanie. Z zapowiedzi ratusza wynika, że nowe stawki będą kształtowały się następująco:

· 3,9 zł za pierwszą godzinę (zamiast 3 zł)

· 4,6 zł za drugą godzinę (zamiast 3,6 zł)

· 5,5 zł za trzecią godzinę (zamiast 4,2 zł)

· 3,9 zł za czwartą i każdą następną (zamiast 3 zł).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl