1000 Nm!!! Brak piasty, 300km zasięgu i start produkcji!

- MotoRmania

Model Verge TS szokuje obiecywanym potencjałem.

verge_ts_9

Finowie zwariowali – jak ogarnąć 1000Nm dostępne od razu? My chcemy ten motocykl, ale po kolei. Fińska firma RMK Vehicles, która pokazała w styczniu tego roku koncept elektrycznego motocykla o nazwie E2 właśnie ogłosiła  zmianę nazwy na Verge Motorcycles, a maszyna którą zaczną produkować zamiast E2 będzie się nazywać TS.

Historia RKM zaczęła się w małym garażu wizjonera Teemu Saukkio, który opracował mocowanie koła bez piasty, ale aby rozwinąć projekt potrzebował inwestorów. Ci, tworząc ostatecznie Verge Motorcycles postanowili nazwać pierwszy model od imienia i nazwiska twórcy. Motocykl oferuje 80kW czyli około 107KM oraz zasięg od 200km do 300km ( w zależności czy jedziemy autostradą czy kręcimy się po mieście – w odróżnieniu od spalinowych elektryków w mieście będziemy mieć większy zasięg).  Ale to wszystko nic w porównaniu z dostępnym momentem obrotowym wynoszącym 1000Nm!!! Jeżeli ktoś chce nam uatrakcyjnić motocykle elektryczne to to jest zdecydowanie najlepszy sposób! Ta maszyna powyrywa nam nadgarstki z przegubów. Zawieszenie jest od Ohlinsa, a z przodu hamować nas będą zaciski Brembo – nie jesteśmy pewni jak hamuje tylne koło :). Verge oferuje w cenie system szybkiego ładowania – ile to kosztuje: 24,990 euro.

verge_ts_4 verge_ts_5

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl