1000 Nm!!! Brak piasty, 300km zasięgu i start produkcji!
MotoRmania
7 listopada 2019

Model Verge TS szokuje obiecywanym potencjałem.

Finowie zwariowali – jak ogarnąć 1000Nm dostępne od razu? My chcemy ten motocykl, ale po kolei. Fińska firma RMK Vehicles, która pokazała w styczniu tego roku koncept elektrycznego motocykla o nazwie E2 właśnie ogłosiła  zmianę nazwy na Verge Motorcycles, a maszyna którą zaczną produkować zamiast E2 będzie się nazywać TS.

Historia RKM zaczęła się w małym garażu wizjonera Teemu Saukkio, który opracował mocowanie koła bez piasty, ale aby rozwinąć projekt potrzebował inwestorów. Ci, tworząc ostatecznie Verge Motorcycles postanowili nazwać pierwszy model od imienia i nazwiska twórcy. Motocykl oferuje 80kW czyli około 107KM oraz zasięg od 200km do 300km ( w zależności czy jedziemy autostradą czy kręcimy się po mieście – w odróżnieniu od spalinowych elektryków w mieście będziemy mieć większy zasięg).  Ale to wszystko nic w porównaniu z dostępnym momentem obrotowym wynoszącym 1000Nm!!! Jeżeli ktoś chce nam uatrakcyjnić motocykle elektryczne to to jest zdecydowanie najlepszy sposób! Ta maszyna powyrywa nam nadgarstki z przegubów. Zawieszenie jest od Ohlinsa, a z przodu hamować nas będą zaciski Brembo – nie jesteśmy pewni jak hamuje tylne koło :). Verge oferuje w cenie system szybkiego ładowania – ile to kosztuje: 24,990 euro.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły