Pozytywny start w WMMP dla Ducati Toruń Motul Team

- MotoRmania

Ekipa z Torunia wraca z pierwszej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski z pucharem.

informacja prasowa

Ten zapewnił zespołowi Marcin Walkowiak, zajmując trzecie miejsce w inaugurującym sezon wyścigu klasy Superstock 1000. Po znakomitym starcie objął on prowadzenie w pierwszym zakręcie, jednak na przestrzeni wyścigu lepsze okazały się być dwa z motocykli BMW. Wkrótce po nim – na piątej i szóstej pozycji – finiszowali Maciej Ukleja i Dariusz Małkiewicz.

marcin walkowiak podium

Walka z BMW trwała także w klasie Superbike. Robin Kraaikamp zakwalifikował się w środku stawki – na ósmej pozycji – i tak też ukończył pierwszy wyścig sezonu, przyjeżdżając na metę dwie pozycje przed swoim zespołowym kolegą Piotrem Prendotą.

6. Dariusz Małkiewicz

Po niemal idealnych warunkach w słoneczną sobotę, niedziela przywitała zawodników deszczem, który znacząco ograniczył program ekipy w kwalifikacjach. Na wilgotnym torze pojawił się jednak Robin Kraaikamp, który uzyskał trzeci czas.

Robin Kraikaamp

Drugi wyścig okazał się być pechowy dla zawodników Ducati. Marcin Walkowiak po dobrym starcie znów znajdował się w czołówce wyścigu, ale stracił wywalczone przez siebie miejsce w incydencie na pierwszym zakręcie, kiedy uderzony przez rywala w tylną oponę wypadł z toru. Po tej przygodzie Walkowiak odrabiał straty i ostatecznie ukończył rywalizację klasy Superstock 1000 na czwartej pozycji, natomiast Robin Kraaikamp i Piotr Prendota na siódmym i ósmym w Superbike’ach. Dwaj pozostali reprezentanci ekipy w klasie Superstock 1000 niestety nie ukończyli wyścigu. Dariusz Małkiewicz zmagał się z problemami z tylną oponą, a Maciej Ukleja po wyjeździe na pobocze w pierwszym zakręcie, by uniknąć kolizji w powstałym przed nim zamieszaniu, był zmuszony do wycofania się z wyścigu.

marcin walkowiak wheelie

Po pierwszych doświadczeniach w sezonie 2015, zespół Ducati Toruń Motul Team czeka trzytygodniowa przerwa przed następną rundą Mistrzostw Polski, która odbędzie się w dniach 30-31 maja na węgierskim torze Pannonia-Ring, na którym zawodnicy ekipy spędzili dużą część swoich przedsezonowych przygotowań.

Przy okazji weekendu wyścigowego w Poznaniu zespół Ducati Toruń Motul Team zyskał nowego sponsora. Zostało nim Przedsiębiorstwo Budowlane „Jack-Bud”, jedna z czołowych firm zajmujących się termoizolacjami.

Obserwuj Ducati Toruń Motul Team:
ducatitorun.pl
facebook.com/DucatiTorunMotulTeam

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!