Zmarzlik po raz drugi Mistrzem Świata!

- MotoRmania

Drugi raz pod rząd! Bartosz postawił kropkę nad „i” w ostatniej rundzie. Kluczowy okazał się sobotni półfinał w Toruniu, w którym co prawda przegrał z Lindgrenem, ale przyjechał przed Woffindenem i awansował do finału. Reszta jest już historią.

Bartosz Zmarzlik staje się 10. zawodnikiem w całej historii żużla, któremu udało się obronić mistrzowski tytuł. Żużel przez lata przeszedł metamorfozę. Nawet w tym roku obowiązywał nowy system punktowy. O zdobyczy decydowały miejsca w klasyfikacji końcowej, a nie dorobek ze wszystkich biegów. Zmarzlik został pierwszym mistrzem świata w nowej formule. I naturalnie, jest też ostatnim w starej. Brawo !

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl