W drodze do MotoGP! „Kidzy” lecą do Portimao z Pawłem Szkopkiem (video).
MotoRmania
9 lipca 2020

Motormania KidzGP Team w składzie Jeremiach Wojciechowski, Maks Palmowski, Dawid Nowak i Igor Teske lecą zmierzyć się z najlepszymi.

Paweł Szkopek pełni bardzo ważną funkcję trenera Motormania KidzGP Team. Jego niesamowite doświadczenie w startach na najwyższym poziomie będzie potrzebne w najbliższy weekend w Portimao. Nasze dzieciaki rywalizują tam w serii Cuna de Campeones, która jest pierwszym krokiem w drodze do MotoGP. Najbardziej utalentowane dzieciaki na motocyklach klasy Moto5 będą rywalizować na niesamowitym portugalskim obiekcie. „Kidzy” nigdy jeszcze nie miały styczności z tak mocną stawką zawodników i nie miały szansy trenować na tak dużych obiektach na maszynach Moto5. Dlatego pomoc Pawła będzie niezwykle ważna w kwestii opracowania linii wyścigowej i wielu podstawowych wskazówek. Rzucenie tych naszych dzieci do tej pory trenujących na małych torach na pit bike’ach na tak głęboką wodę ma ważny cel treningowy. Trzymajcie za nich kciuki. Pierwsze treningi już w Portimao już jutro i w sobotę. W niedzielę kwalifikację, a w poniedziałek wyścig. Motormania KidzGP Team nie będzie tam osamotniona. Polskę będzie reprezentować również Wójcik Racing Junior Team – zatem, łącznie aż 7 chłopaków stanie na starcie Cuna de Campeones!!!

Zobaczcie jak się przygotowywali do startu pod okiem Pawła Szkopka.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły