Uwaga Opole: policyjne drony w akcji! Zostaniesz zatrzymany kilka kilometrów dalej.
MotoRmania
20 kwietnia 2021

To tylko kwestia czasu kiedy policja przeprowadzi „akcje dronowe” skierowane w motocyklistów. Jak donosi polsatnews.pl, przy użyciu drona policjanci obserwowali drogę wojewódzką nr 747 biegnącą przez powiat opolski. W przypadku wykroczeń kierowcy byli natychmiast zatrzymywani przez ustawione przy trasie patrole. W ciągu dwóch godzin zatrzymano siedmiu kierowców. 

„Jednym z zatrzymanych, był kierowca ciężarowego Iveco, który jadąc od Osin w kierunku Opola Lubelskiego na łuku drogi wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej inny samochód ciężarowy z naczepą.  Jakby tego było mało, 100 metrów dalej ten sam kierowca zaczął wyprzedać na łuku drogi cysternę. Jego niebezpieczne manewry powstrzymał patrol, który otrzymał sygnał od operatorów policyjnego drona rejestrującego te wykroczenia.” – przekazała Anna Kamola z lubelskiej policji. 

Kierowca musi zapłacić 400 zł mandatu oraz otrzymał 10 punktów karnych.

„Drony od początku lutego wspierają pracę policjantów drogówki na terenie naszego województwa. Są nieocenionym narzędziem służącym poprawie bezpieczeństwa. Rejestrują zachowanie nie tylko kierujących pojazdami, ale także pieszych.  W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do  patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy. Takie kontrole przeprowadzane będą cyklicznie na terenie całego województwa.” – relacjonuje policjantka.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły