6 miesięcy więzienia dla motocyklisty. Rowerzysta nagrał jego jazdę i podesłał policji!
MotoRmania
21 kwietnia 2021

Wielka Brytania ewidentnie należy do tej grupy państw, które promują nagrywanie, a następnie donoszenie na innych uczestników drogi. Brytyjska policja nazywa ten program hasłem „SNAP”, a oddział z Południowej Walii właśnie opublikował tryumfalny komunikat o tym, że nagrany motocyklista otrzymał wyrok 6 miesięcy więzienia oraz mandat w wysokości 1100 funtów. Niestety komunikat nie podaje szczegółów wyroku i można się domyślać, że mandat dotyczy jazdy, a wyrok więzienia tym razem został wydany ze względu na mataczenie w sprawie.. Zobaczcie co napisano na stronie policji :

„22 czerwca 2019 roku rowerzysta jechał na rowerze wzdłuż A4061, Bwlch Road w kierunku Tonypandy, kiedy nagle motocykl Suzuki GSXR 750 minął go przejeżdżając bardzo blisko. Motocykl wyraźnie jechał z dużą prędkością, a kierowca zachowywał się nieodpowiedzialnie. Ten niebezpieczny incydent został uchwycony kamerą przymocowaną do roweru, a następnie przekazany do operacji SNAP.

Każde zgłoszenie do Operacji SNAP przez członka społeczeństwa jest analizowane i badane przez jednego z naszych oficerów. Funkcjonariusz, który zapoznał się z tym zgłoszeniem, uznał, że sposób prowadzenia pojazdu jest znacznie gorszy od tego, czego oczekuje się od uważnego i kompetentnego jeźdźca, i zdecydował się postawić motocyklistę w stan oskarżenia.

Zarejestrowanym posiadaczem motocykla był pan Daniel Allegretto z Ogmore Vale, do którego wysłaliśmy zawiadomienie o zamiarze ścigania (NIP). Pan Allegretto zwrócił dokumenty, wymieniając osobę z obszaru Merthyr jako kierowcę.

NIP został wydany nominowanej osobie, która następnie zaprzeczyła byciu jeźdźcem. Stwierdzała, że ​​przebywała poza krajem na rodzinnych wakacjach w momencie popełnienia wykroczenia.

Centralne Biuro Mandatów (CTO) przekazało tę informację panu Allegretto, który w odpowiedzi przedstawił sfałszowaną dokumentację, stwierdzając, że sprzedał motocykl rano przed popełnieniem przestępstwa.

Po zaprzeczeniu przez pana Allegretto, oficer śledczy GoSafe, który kieruje operacją SNAP, przystąpił do wszczęcia dochodzenia w sprawie okoliczności towarzyszących przestępstwu na drodze i późniejszego przestępstwa mataczenia.

Przedłużające się dochodzenie ujawniło dowody na to, że motocykl nie był sprzedawany w czasie podanym przez Allegretto i w rzeczywistości był przez niego prowadzony.

Sprawa trafiła do sądu koronnego w Cardiff w marcu 2021 r.. 12 marca ława przysięgłych uznała p. Allegretto jednogłośnie za winnego wypaczenia biegu sprawiedliwości.

Następnie został skazany na sześć miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 1100 funtów.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły