6 miesięcy więzienia dla motocyklisty. Rowerzysta nagrał jego jazdę i podesłał policji!

- MotoRmania

Wielka Brytania ewidentnie należy do tej grupy państw, które promują nagrywanie, a następnie donoszenie na innych uczestników drogi. Brytyjska policja nazywa ten program hasłem „SNAP”, a oddział z Południowej Walii właśnie opublikował tryumfalny komunikat o tym, że nagrany motocyklista otrzymał wyrok 6 miesięcy więzienia oraz mandat w wysokości 1100 funtów. Niestety komunikat nie podaje szczegółów wyroku i można się domyślać, że mandat dotyczy jazdy, a wyrok więzienia tym razem został wydany ze względu na mataczenie w sprawie.. Zobaczcie co napisano na stronie policji :

„22 czerwca 2019 roku rowerzysta jechał na rowerze wzdłuż A4061, Bwlch Road w kierunku Tonypandy, kiedy nagle motocykl Suzuki GSXR 750 minął go przejeżdżając bardzo blisko. Motocykl wyraźnie jechał z dużą prędkością, a kierowca zachowywał się nieodpowiedzialnie. Ten niebezpieczny incydent został uchwycony kamerą przymocowaną do roweru, a następnie przekazany do operacji SNAP.

Każde zgłoszenie do Operacji SNAP przez członka społeczeństwa jest analizowane i badane przez jednego z naszych oficerów. Funkcjonariusz, który zapoznał się z tym zgłoszeniem, uznał, że sposób prowadzenia pojazdu jest znacznie gorszy od tego, czego oczekuje się od uważnego i kompetentnego jeźdźca, i zdecydował się postawić motocyklistę w stan oskarżenia.

Zarejestrowanym posiadaczem motocykla był pan Daniel Allegretto z Ogmore Vale, do którego wysłaliśmy zawiadomienie o zamiarze ścigania (NIP). Pan Allegretto zwrócił dokumenty, wymieniając osobę z obszaru Merthyr jako kierowcę.

NIP został wydany nominowanej osobie, która następnie zaprzeczyła byciu jeźdźcem. Stwierdzała, że ​​przebywała poza krajem na rodzinnych wakacjach w momencie popełnienia wykroczenia.

Centralne Biuro Mandatów (CTO) przekazało tę informację panu Allegretto, który w odpowiedzi przedstawił sfałszowaną dokumentację, stwierdzając, że sprzedał motocykl rano przed popełnieniem przestępstwa.

Po zaprzeczeniu przez pana Allegretto, oficer śledczy GoSafe, który kieruje operacją SNAP, przystąpił do wszczęcia dochodzenia w sprawie okoliczności towarzyszących przestępstwu na drodze i późniejszego przestępstwa mataczenia.

Przedłużające się dochodzenie ujawniło dowody na to, że motocykl nie był sprzedawany w czasie podanym przez Allegretto i w rzeczywistości był przez niego prowadzony.

Sprawa trafiła do sądu koronnego w Cardiff w marcu 2021 r.. 12 marca ława przysięgłych uznała p. Allegretto jednogłośnie za winnego wypaczenia biegu sprawiedliwości.

Następnie został skazany na sześć miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 1100 funtów.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl