Tak bardzo chcemy elektrycznych motocykli? Damon wziął 20mln USD w zaliczkach!

- MotoRmania

W ciągu kilku ostatnich miesięcy 2020 firma Damon Motorcycles kończyła pełen szalonej aktywności rok, ogłaszając wprowadzenie dwóch nowych modeli podstawowych: Hypersport SE i SX. Ich flagowe Hypersport Premiers wyprzedały się w ciągu zaledwie czterech dni za 39 995 USD od sztuki. Z kolei SE i SX w detalu kosztują poniżej 20 000 USD ze względu na użycie akumulatorów o niższej pojemności.

10 marca 2021 roku Damon Motorcycles ogłosiła, że ​​pozyskała dodatkowe 30 mln USD finansowania, oprócz 20 mln USD uzyskanych z przedsprzedaży. Obecny harmonogram firmy przewiduje masową wysyłkę motocykli Damon do klientów w 2022 r. Zabezpieczenie tego dodatkowego finansowania ma zagwarantować płynne dostawy.

„Przedstawiliśmy przyszłość transportu dwukołowego i uzyskaliśmy wysoki popyt w Ameryce Północnej i Europie, potwierdzając zapotrzebowanie rynku na wydajne motocykle elektryczne” – powiedział w oświadczeniu założyciel i dyrektor generalny Damon Motorcycles Jay Giraud.

„W związku z tym zapotrzebowaniem Damon w ciągu najbliższych kilku lat wyprodukuje całą linię motocykli o średnich i wysokich osiągach, a HyperDrive będzie stanowić podstawę każdego modelu”. Po wynikach przedsprzedażowych wygląda na to, że rynek właśnie tego oczekuje.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl