Start sezonu MotoGP znów się opóźnia

- Mick

Niemcy wprowadziły zakaz organizowania imprez masowych i wydarzeń sportowych do końca sierpnia. Podobne, ale jeszcze dłuższe ograniczenia rozważa Holandia. Kiedy więc ruszy sezon MotoGP?

Czerwcowa data Grand Prix Niemiec jest już nie do utrzymania, choć organizatorzy nie mówią tego jeszcze oficjalnie.

Kolejna „w kolejce” jest Holandia, ale i tam władze poważnie rozważają wprowadzenie podobnych zakazów i to potencjalnie aż do końca września.

Tym sposobem na niechlubne pole position wychodzi nowa runda, lipcowe zmagania o Grand Prix Finlandii, ale i takie rozwiązanie wydaje się na tym etapie mało prawdopodobne.

Wielkich nadziei na zorganizowanie wyścigu w sierpniowym terminie nie mają podobno także Czesi, choć jako jedni z pierwszych zamierzają wycofywać w najbliższych tygodniach obostrzenia związane z koronawirusem.

Tymczasem organizatorzy MotoGP poważnie myślą o organizacji wyścigów bez kibiców. Zespoły zostały poproszone o przygotowanie listy absolutnie niezbędnych mechaników. Na torze miałoby zabraknąć jednostek gościnnych, PR-owców a także dziennikarzy.

Kiedy ruszy sezon? Tego wciąż nikt nie wie, chociaż widać wyraźną zmianę nastrojów. Jakiś czas temu Carmelo Ezpeleta sugerował, że wyścigi nie wrócą do wynalezienia szczepionki, ale kilka dni później organizatorzy prostowali te słowa tłumacząc, że odwołanie sezonu 2020 to absolutna ostateczność.

Pozostaje nam czekać…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl